Привіт, "Газпроме": Азербайджан запустив трубопровід з "блакитним паливом" в обхід Росії

12 червня за участю президентів Азербайджану і Туреччини відбудеться урочисте відкриття Трансанатолійського газопроводу.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв відкрив урочисту церемонію. Фото:Новости-Азербайджан

Азербайджан у вівторок, 29 травня, почав подачу газу в "Південний газовий коридор". Це проект, який включає в себе розширення Південнокавказького газопроводу (Баку - Тбілісі - Ерзурум), а також будівництво в Туреччині Трансанатолійського газопроводу TANAP і його продовження в Європі - Трансадріатичного газопроводу TAP. Про це повідомляє агентство "Новини-Азербайджан", передають Патріоти України.

Під час церемонії президент Ільхам Алієв повернув ключ, що символізує закачування газу в трубопровід. Таким чином, почалося заповнення Трансанатолійського газопроводу в "Південному газовому коридорі" (ПГК).

Відкриття Трансанатолійського газопроводу відбудеться 12 червня за участю президентів Азербайджану і Туреччини.

Проект ПГК передбачає транспортування 10 мільярдів кубометрів азербайджанського газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в Європу. На початковому етапі в якості основного ресурсу для транспортування розглядається газ, який видобуватиметься в рамках другої фази розробки газоконденсатного родовища «Шах-Деніз». Надалі до проекту можуть бути підключені інші джерела.

Вартість ПГК становить близько 40 мільярдів доларів, включаючи 9,3 мільярда доларів на проект Трансанатолійського трубопроводу (TANAP), 6 мільярдів доларів - на проект Трансадріатичного трубопроводу (TAP), 23,8 мільярда доларів - на другу стадію розробки «Шах-Деніза» і розширення Південнокавказького газопроводу.

Євросоюз прорахувався? Експерт розповів, яких збитків завдасть стеля цін на російську нафту бюджету РФ

вівторок, 6 грудень 2022, 8:56

Встановлення граничної ціни на нафту, яка експортується Росією, на рівні $60 за барель (ввели ЄС, "Велика Сімка" та Австралія) у перспективі завдасть збитку економіці країни-терористки Росії лише на рівні 1%. Так, бюджет агресора за рік недоотримає $50...

Їжа за талонами: У Тульській області РФ почали друкувати продуктові картки, поки Путін лякає світ голодом (фото, відео)

вівторок, 6 грудень 2022, 7:49

У Тульській області Росії до однієї з друкарень надійшло замовлення на друк продовольчих талонів. На них зазначені такі категорії товарів: молоко та молочна продукція, сіль харчова, м'ясо та м'ясні продукти, а також риба та рибні вироби, передають Патр...