Привіт, "Газпроме": Азербайджан запустив трубопровід з "блакитним паливом" в обхід Росії

12 червня за участю президентів Азербайджану і Туреччини відбудеться урочисте відкриття Трансанатолійського газопроводу.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв відкрив урочисту церемонію. Фото:Новости-Азербайджан

Азербайджан у вівторок, 29 травня, почав подачу газу в "Південний газовий коридор". Це проект, який включає в себе розширення Південнокавказького газопроводу (Баку - Тбілісі - Ерзурум), а також будівництво в Туреччині Трансанатолійського газопроводу TANAP і його продовження в Європі - Трансадріатичного газопроводу TAP. Про це повідомляє агентство "Новини-Азербайджан", передають Патріоти України.

Під час церемонії президент Ільхам Алієв повернув ключ, що символізує закачування газу в трубопровід. Таким чином, почалося заповнення Трансанатолійського газопроводу в "Південному газовому коридорі" (ПГК).

Відкриття Трансанатолійського газопроводу відбудеться 12 червня за участю президентів Азербайджану і Туреччини.

Проект ПГК передбачає транспортування 10 мільярдів кубометрів азербайджанського газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в Європу. На початковому етапі в якості основного ресурсу для транспортування розглядається газ, який видобуватиметься в рамках другої фази розробки газоконденсатного родовища «Шах-Деніз». Надалі до проекту можуть бути підключені інші джерела.

Вартість ПГК становить близько 40 мільярдів доларів, включаючи 9,3 мільярда доларів на проект Трансанатолійського трубопроводу (TANAP), 6 мільярдів доларів - на проект Трансадріатичного трубопроводу (TAP), 23,8 мільярда доларів - на другу стадію розробки «Шах-Деніза» і розширення Південнокавказького газопроводу.

Німецький фонд роздасть українським сім'ям по 33,3 тис. грн: Хто та як може отримати допомогу

понеділок, 27 березень 2023, 11:52

Німецький фонд Diakonie з березня 2023 року розпочав другий етап фінансової допомоги українцям. Гроші можуть отримати біженці у Польщі, які прибили до країни після 24 лютого 2022-го, передають Патріоти України. Той член сім'ї, які звернеться за допомог...

Заробляли криваві гроші до останньої можливості: Французька мережа будівельних гіпермаркетів Leroy Merlin нарешті залишає Росію

понеділок, 27 березень 2023, 11:43

Французька мережа будівельних гіпермаркетів Leroy Merlin вирішила передати всі свої магазини в Росії місцевому менеджменту. Про це йдеться у заяві власника мережі групи ADEO. "Після понад 18 років діяльності в Росії передача контролю на мережею Leroy M...