Компанія "Роснефть" в 2016 році може наздогнати "Газпром" за ринковою капіталізацією, і це кардинально вплине на розстановку сил російському уряді. Про це заявили аналітики ФК "Відкриття", ІК "Атон" і "Райффайзенбанку", передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Експерти відзначили, що обидві державні компанії виявилися "на межі історичної рокіровки, яка може тонко змінити розстановку сил в коридорах Кремля". Зараз капіталізація "Газпрому" перевищує капіталізацію "Роснефти" всього на $3 млн. У 2008 році ця різниця становила понад $250 млрд. Акції "Роснафти" можуть подорожчати на тлі можливого ослаблення санкцій, що обмежують доступ компанії до західного ринку капіталу, і приватизації частини держпакету акцій , відзначає аналітик "Атона" Олександр Корнілов.
Скорочувати частку держави в "Газпромі" російська влада не планує, а санкції проти газової монополії не обмежують її доступ до міжнародного боргового ринку. Капіталізаціі "Газпрому" і "Роснафти" можуть зрівнятися вже в 2016 році, вважає аналітик "Райффайзенбанку" в Москві Андрій Поліщук . Він зазначає, що "Газпром" стикається з посиленням конкуренції і падінням цін до мінімуму за більш, ніж десять років на своєму основному ринку збуту - європейському, а також повинен витратити мільярди доларів на нові газопроводи.
У той же час аналітик ФК "Відкриття" з нафтогазового сектору Артем Кончин підкреслює, що вартість акцій "Роснефти" залишається заручником цін нафти, а "Газпром" в найближчій перспективі може розгорнути котирування, посиливши контроль за витратами і змінивши дивідендну політику на користь акціонерів.
У довгостроковій перспективі "Газпром" збереже фінансову стабільність, продовжуючи реалізовувати всі ключові інвестпроекти, сказали в прес-службі компанії.
"Газпром" і "Роснефть", підконтрольні державі "близнюки", після приходу Володимира Путіна на пост президента Росії закріпилися в центрі економічної і політичної системи країни. Але кожна держкомпанія переслідує власні інтереси і між главою "Газпрому" Олексієм Міллером і президентом "Роснефти" Ігорем Сечіним виникають тертя.
"Це конкурентний світ. Ми бачимо, як ретельно вони вивчають податкові декларації один одного, бюджетні внески, дивідендну політику, квартальні звіти", - говорить Кончин. За його словами, лідерство за ринковою капіталізацією - важливий фактор для "Газпрому" і "Роснафти" і їх керівників, з огляду на історію взаємин між ними.
Поява приводу для гордості може підвищити ступінь впливу керівників держкомпаній і їх лобістські можливості. Зокрема, "Газпром" зараз відбивається від спроб "Роснефти" позбавити його монополії на ринку експорту газу, а "Роснефть" домагається більш високих цін для свого газового підрозділу на міжнародних ринках.
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...