Компанія "Роснефть" в 2016 році може наздогнати "Газпром" за ринковою капіталізацією, і це кардинально вплине на розстановку сил російському уряді. Про це заявили аналітики ФК "Відкриття", ІК "Атон" і "Райффайзенбанку", передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Експерти відзначили, що обидві державні компанії виявилися "на межі історичної рокіровки, яка може тонко змінити розстановку сил в коридорах Кремля". Зараз капіталізація "Газпрому" перевищує капіталізацію "Роснефти" всього на $3 млн. У 2008 році ця різниця становила понад $250 млрд. Акції "Роснафти" можуть подорожчати на тлі можливого ослаблення санкцій, що обмежують доступ компанії до західного ринку капіталу, і приватизації частини держпакету акцій , відзначає аналітик "Атона" Олександр Корнілов.
Скорочувати частку держави в "Газпромі" російська влада не планує, а санкції проти газової монополії не обмежують її доступ до міжнародного боргового ринку. Капіталізаціі "Газпрому" і "Роснафти" можуть зрівнятися вже в 2016 році, вважає аналітик "Райффайзенбанку" в Москві Андрій Поліщук . Він зазначає, що "Газпром" стикається з посиленням конкуренції і падінням цін до мінімуму за більш, ніж десять років на своєму основному ринку збуту - європейському, а також повинен витратити мільярди доларів на нові газопроводи.
У той же час аналітик ФК "Відкриття" з нафтогазового сектору Артем Кончин підкреслює, що вартість акцій "Роснефти" залишається заручником цін нафти, а "Газпром" в найближчій перспективі може розгорнути котирування, посиливши контроль за витратами і змінивши дивідендну політику на користь акціонерів.
У довгостроковій перспективі "Газпром" збереже фінансову стабільність, продовжуючи реалізовувати всі ключові інвестпроекти, сказали в прес-службі компанії.
"Газпром" і "Роснефть", підконтрольні державі "близнюки", після приходу Володимира Путіна на пост президента Росії закріпилися в центрі економічної і політичної системи країни. Але кожна держкомпанія переслідує власні інтереси і між главою "Газпрому" Олексієм Міллером і президентом "Роснефти" Ігорем Сечіним виникають тертя.
"Це конкурентний світ. Ми бачимо, як ретельно вони вивчають податкові декларації один одного, бюджетні внески, дивідендну політику, квартальні звіти", - говорить Кончин. За його словами, лідерство за ринковою капіталізацією - важливий фактор для "Газпрому" і "Роснафти" і їх керівників, з огляду на історію взаємин між ними.
Поява приводу для гордості може підвищити ступінь впливу керівників держкомпаній і їх лобістські можливості. Зокрема, "Газпром" зараз відбивається від спроб "Роснефти" позбавити його монополії на ринку експорту газу, а "Роснефть" домагається більш високих цін для свого газового підрозділу на міжнародних ринках.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...