Державна продовольча зернова корпорація (ДПЗКУ) - під загрозою дефолту, а китайські кредитори не хочуть приватизувати компанію. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в інтерв'ю 112.ua, передають Патріоти України.
За словами Мартинюка, нинішні проблеми пов'язані з неефективним менеджментом і кредитом Ексімбанку Китаю в $3 млрд, виданим ДПЗКУ у 2012 році під державні гарантії України. У першому транші компанія отримала тільки половину цих коштів.
"Поки є кредит. Є загроза дефолту корпорації. Ми ведемо діалог з китайськими кредиторами і про якісь успіхи в ньому говорити рано. Я думаю, що корінь проблем корпорації також у неякісному менеджменті", - сказав Мартинюк.
Також, за його словами, Кабмін хоче приватизувати ДПЗКУ, і зокрема, пропонував це китайським кредиторам. "Ми хочемо її приватизувати. Але об'єктивно зараз ця компанія має мінусову ринкову вартість. При тому, що вона висококапіталізована. Але на іншій шальці терезів - цей кредит. Все разом виходить мінус", - сказав він.
За словами Мартинюка, китайські інвестори не хочуть купувати ДПЗКУ.
Як стало відомо, за підсумками січня-червня 2017 року ДПЗКУ отримала чистий прибуток у розмірі 297,5 млн грн проти 79,6 млн грн чистого збитку за аналогічний період 2016 року. Згідно з фінансовим звітом підприємства в НКЦПФР, її чистий дохід від реалізації скоротився на 18,7% - до 6,08 млрд грн.
Валовий прибуток скоротився в 2,5 раза - до 542,6 млн грн, операційний - в 2,4 раза, до 179,9 млн грн.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...