Серед експортерів харчової продукції до країн ЄС Україна увійшла в топ-10

За словами українського торгового представника, зростання нашого харчового експорту вже зробило Україну гарантом харчової безпеки ЄС.

Ілюстрація:nikvesti

Україна вже увійшла до топ-10 експортерів харчової продукції до ЄС, що робить її одним з гарантів харчової безпеки Євросоюзу. Таку оцінку під час Київського міжнародного економічного форуму озвучила торговий представник України Наталія Микольська, передають Патріоти України з посиланням на Главком.

"Нам часто дорікають, ніби ми стаємо експортером лише сировини. Але це не так. Ми стали ключовим експортером до ЄС соняшникової олії – хіба це сировина? Ми стали другим постачальником в ЄС вершкового масла, поступаючись лише Новій Зеландії, яка тут є світовим лідером. Також зростає імпорт і інших товарів, зокрема – суттєво зріс експорт українського морозива", - розповіла Микольська.

"Зростання нашого харчового експорту вже зробило Україну гарантом харчової безпеки ЄС", - вважає Микольська.

Торговий представник України також наголошує на тому, що разом із зростанням харчового експорту також зростають і поставки техніки.

"Це вкрай важливо в контексті заміни втраченого російського ринку. І ми вже бачимо, що ця заміна йде. Зокрема, одні з найбільших темпів зростання експорту в ЄС показують електричні нагрівальні прилади для води", - розповіла Микольська.

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...

Вже не приховати: Російська економіка руйнується через війну, а Кремль бреше про стабільність, - Reuters

середа, 14 травень 2025, 16:30

Попри впевнені заяви Кремля про економічну стабільність, ситуація всередині країни швидко погіршується. Російська економіка, насправді, перебуває у дедалі більш хиткому стані — через військові витрати, міжнародні санкції та сумнівну державну статистику...