Реформи в законодавстві, які регламентують державні закупівлі, дозволяють існувати хитрим схемам, за допомогою яких шахраї обкрадають бюджет. Про це в прямому ефірі Обозревателя заявив провідний аналітик ГО "Громадський аудит" Володимир Тарчинський, передають Патріоти України.
"Зараз всі державні підприємства постійно рапортують: заощадили бюджетні гроші. На місці правоохоронних органів я б звернув на це увагу. Для початку треба подивитися на суму, яку планувалося витратити. Ось приклад на пальцях: умовно ЖЕК хоче купити снігоприбиральний комбайн. У бюджеті на це закладають умовно 2 млн гривень. і це при тому, що така машина умовно коштує 1,2 млн гривень. Виходять на тендер, починають знижувати ціну і купують умовно за 1,4 млн гривень", - сказав Тарчинська.
Експерт також уточнив, що навіть в такому випадку фірма переплатила 200 тисяч. І тут теж можлива корупційна складова - відкати ніхто не відміняв. І, крім того, за словами експерта, фірма може відрапортувати, що заощадили для бюджету 600 тисяч гривень, але ще отримати за це якісь преференції.
"Ось тут треба перевіряти і спочатку звертати увагу не на ціну, закладену в бюджет, а на ту, з якої почали торгуватися. І дійсно факт економії мав місце", - підсумував Володимир Тарчинський.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...