Шалені втрати: Збитки Росії від санкцій і здешевлення нафти склали $600 млрд

Москва продовжує втрачати кошти.

Ілюстрація: ЖЖФінансові санкції та різке падіння цін на нафту призвели до втрати Росією близько $600 млрд за період з 2014 по 2017 роки Про це пише російське видання "Ведомости", передають Патріоти України.

Згідно з даними Євсея Гурвича і Іллі Прилепського з Економічної експертної групи, втрати від санкцій складуть близько $170 млрд, недоотримані доходи від експорту нафти і газу - ще $400 млрд.

Втрати капіталу розраховувалися при ціні нафти в $50 за барель, а експортні доходи - при тій же ціні в порівнянні з показником в $100 за барель. Скорочення валового припливу капіталу економісти оцінили в $280 млрд за 3,5 роки, з них $85 млрд - прямі інвестиції.

На думку експертів, зменшення прямих інвестицій з-за кордону, скорочення можливості позик і припливу капіталу на ринок держборгу збільшують ефект від фінансових санкцій приблизно в три рази.

Гурвич зазначає, що падіння нафти і санкції не тільки підсумовуються, а й підсилюють один одного. Відповідно до його розрахунків, втрати зростання економіки за чотири роки складуть 8,4%, або 2,1% в рік.

Гривня слабшає: Експерт розповів, чи чекати курсу по 40 за долар в Україні

неділя, 3 липень 2022, 8:29

Попри слабкість гривні, на яку вливає війна в Україні, падіння гривні понад 40 за долар не буде в будь-якому випадку. Про це заявив аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак, пише "Сегодня", передають Патріоти України. Аналітик не оч...

Українцям загрожує новий дефіцит палива на АЗС, названо причину і терміни

неділя, 3 липень 2022, 7:13

В Україні може виникнути новий дефіцит автомобільного палива, заявив колишній міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, передають Патріоти України. На його думку, зокрема, дефіцит дизеля може виникнути в серпні-жовтні 2022...