Шлях до енергонезалежності: Україна підписала угоду про приєднання до енергетичної системи Європи (відео)

Угода про умови приєднання була підписана у Брюсселі під час Генеральної Асамблеї об'єднання операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E.

Ілюстрація:UkrMedia

Компанія "Укренерго" підписала угоду про умови приєднання України до енергетичної системи Європи. Про це на сторінці в Facebook повідомив глава компанії Всеволод Ковальчук, передають Патріоти України.

За словами Ковальчука, вперше Україна подала заявку на приєднання до енергетичної системи Європи ще в 2006 році.

"Після двох років важкої підготовчої роботи, після десятків переговорів у Європі за останні півроку ми змогли відстояти наше право незабаром приєднатися до європейської енергомережі та одночасно розламати ще одну голку енергетичної залежності від російського агресора.

Угода про умови приєднання сьогодні підписана у Брюсселі під час Генеральної Асамблеї об'єднання операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E. Ми стаємо на шлях, з якого Україна не має схибити.

Кілька років спільної роботи уряду, НКРЕКП, Міненерговугілля, Укренерго та енергогенеруючих компаній попереду. Проект Дорожньої карти вже розроблено, всі вимоги до модернізації нашої енергосистеми містяться в Угоді.

Приєднання разом з впровадженням нового Закону про ринок електроенергії дозволить об'єднати ринки з сусідніми країнами, дасть справжню конкуренцію, поборе монополії", - зазначив керівник "Укренерго".

Уряд виділив 1,5 млрд грн на новий водогін для Кривого Рогу, Нікополя та Марганця

вівторок, 6 червень 2023, 23:00

Кабмін виділив 1,5 млрд грн на будівництво нового магістрального водогону, який допоможе забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль у telegram, передають Патріоти України. За його словами, з Фонду...

Катастрофа на Каховській дамбі позначиться на інших ГЕС України - міністр енергетики

вівторок, 6 червень 2023, 21:53

Катастрофа на Каховській ГЕС позначиться на інших гідроелектростанціях через що може виникнути дисбаланс в енергосистемі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України з посиланням на слова міністра енергетики України Германа Галущенко,...