Скандальна справа Магнітського: У Британії розповіли, як Кремль відмив $30 млн

Розслідування справи триває.

Ілюстрація: ЖЖ

Глава Hermitage Capital Вільям Браудер заявив, що до Великобританії надійшли і були витрачені на предмети розкоші $30 млн зі схеми на $ 230 млн, розкритої російським юристом Сергієм Магнітським Про це він заявив на слуханнях у британському парламенті, пише Financial Times, повідомляють Патріоти України.

Браудер підкреслив, що британська влада повинна розслідувати імовірне відмивання коштів. Він повідомив, що проведене його командою розслідування і документи, отримані від російського джерела, дозволили виявити докази того, що гроші зі схеми, яку розслідував Магнітський, були переведені до Великобританії.

За словами глави Hermitage Capital, кошти надходили з литовських і кіпрських рахунків офшорних фірм Як стверджує Браудер, $ 2 млн з $ 30 млн нібито були переведені до Великобританії компаніями, пов'язаними з банкіром Дмитром Клюєвим. Його Браудер назвав "імовірним натхненником" податкового шахрайства. FT пише, що їй не вдалося зв'язатися з Клюєвим для отримання коментаря, але зазначає, що раніше він заперечував будь-яку причетність до шахрайства, а його прес-секретар стверджував, що Браудер і Hermitage Capital намагаються обмовити про його клієнта.

Браудер також заявив британським парламентарям, що гроші були витрачені на предмети розкоші. Зокрема, за його твердженням, $ 240 тис. нібито витратили на оплату яхти, $ 175 тис. - на оренду приватного літака, майже в $ 200 тис. обійшлися послуги дизайнерів, які працювали над оформленням житла і яхти. Крім того, $ 115 тис. пішли на рахунок однієї з ріелторських компаній Лондона, майже $ 300 тис. - на безлімітну кредитну карту "Гламур", десятки тисяч доларів були витрачені на дизайнерський одяг, в тому числі весільне плаття бренду Phillipa Lepley, стверджував Браудер.

У своєму виступі глава Hermitage Capital розкритикував британську владу за бездіяльність у "справі Магнітського". За його словами, він п'ять разів звертався до британських правоохоронців, але вони так і не почали розгляд. "Я навіть не можу описати вам різницю в реакції, яку я отримав у Франції і США", - сказав Браудер.

Судова практика у "справі Магнітського" ведеться в 11 країнах, шість держав в рамках розглядів заморозили активи на $ 43 млн, відзначає FT. Сергій Магнітський помер у СІЗО "Матроська тиша" в листопаді 2009 року. Його звинувачували в причетності до організації незаконного повернення надмірно сплаченого податку на прибуток за 2006 рік.

Магнітський керував відділом податків і аудиту в фірмі Firestone Duncan, яка надавала юридичні послуги в тому числі фонду Hermitage Capital Management. У 2012 році США прийняли так званий акт Магнітського, який ввів персональні санкції проти осіб, яких у Вашингтоні підозрюють в причетності до загибелі юриста.

Не менше 5200 гривень! 600 тис. українців чекає підвищення пенсії: Кому пощастить

четвер, 30 березень 2023, 9:59

Пенсії в Україні знову підвищать українцям. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що підвищення виплат для пенсіонерів, які продовжують працювати, торкнеться близько 600 тисяч українців, передають Патріоти України. "У квітні буде проведений ав...

Деякі українці мають право одержати субсидію на оплату комуналки "заднім числом": Як оформити виплату

четвер, 30 березень 2023, 8:45

Декому з українців субсидія на оплату комуналки може бути виплачена, так би мовити, "заднім числом". Для того щоб отримати невиплачені гроші, треба буде лише звернутись із заявою в орган соцзахисту за місцем проживання та оформити банківський рахунок д...