Масштабна злочинна схема: У Держфінмоніторингу розповіли, як викрили "общак" Януковича

Починаючи з березня 2014, було проведено фінансове розслідування операцій, здійснених за участю 42 компаній-нерезидентів, в тому числі в офшорах, причетних до так званої "сім'ї Януковича", пов'язаної між собою родинними і діловими інтересами.

Віктор Янукович. Ілюстрація:Vlasno.info

Позитивному вирішенню питання конфіскації на користь України заарештованих $1,5 млрд, що належить оточення втікача, екс-президента Віктора Януковича, передував ряд необхідних заходів, які були здійснені Державною службою фінансового моніторингу, як підрозділу фінансової розвідки, щодо виявлення та блокування злочинних активів. Про це повідомляє прес-служба Держфінмоніторингу, передають Патріоти України.

Відзначається, що відомство за власною ініціативою провело масштабне за своїми розмірами фінансове розслідування фактів відмивання коштів Януковичем, його близькими, посадовими особами колишнього уряду країни і пов'язаним з ними особами, а також щодо осіб, причетних до організації умисного масового вбивства людей на території України.

У Держфінмоніторингу пояснили, що починаючи з березня 2014 року, було проведено фінансове розслідування операцій, здійснених за участю 42 компаній-нерезидентів (в тому числі в офшорних юрисдикціях), причетних до так званої "сім'ї Януковича", яка була пов'язана між собою родинними і діловими інтересами, а також посадово-установчим складом.

"Держфінмоніторингом шляхом проведення ґрунтовного аналізу встановлено, що зазначеними компаніями протягом 2010-2013 років через рахунки, відкриті в банках Латвії, були прийняті "псевдо інвестиції" в Україну на загальну суму понад 1,3 млрд. дол. США. В подальшому, з метою легалізації, частина цих коштів в сумі 1,15 млрд дол США використана для придбання в Україні високоліквідних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), емітованих в доларах США, решта коштів -... більше 200 млн дол США розміщені на депозитних рахунках у вітчизняних банках", - сказано в повідомленні.

Як стверджують у відомстві, Держфінмоніторинг ще в червні-липні 2014 року заблокував кошти на рахунках 19 компаній нерезидентів, які були розміщені в українських банках.

"Одночасно, починаючи з березня 2014 року Держфінмоніторингом підготовлено та направлено в Генеральну прокуратуру України 26 узагальнених (додаткових узагальнених) матеріалів даного розслідування (з візуалізацією злочинних схем)", - заявили в прес-службі.

В рамках кримінального провадження за поданням Генеральної прокуратури України, на заблоковані Держфінмоніторингом кошти, в червні і липні 2014 року судом накладено арешт на суму 1,45 млрд дол. США, частина з яких і стала об'єктом конфіскації в дохід держави 28 квітня 2017 року.

Крім того, в рамках зазначеного фінансового розслідування, за зверненням Держфінмоніторингу, на рахунках в Латвії також були заблоковані кошти в сумі 49,51 млрд дол. США.

Всього, станом на травень 2017 року, за результатами вжитих заходів за час проведення розслідувань заблоковані і заарештовані на рахунках фізичних і юридичних осіб, які мають зв'язок з Януковичем і колишніми високопоставленими особами, кошти в еквіваленті 1,57 млрд дол. США.

Ніж у спину: Для удару по нафтових доходах Кремля настав ідеальний момент, - Bloomberg

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:30

Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...