Позитивному вирішенню питання конфіскації на користь України заарештованих $1,5 млрд, що належить оточення втікача, екс-президента Віктора Януковича, передував ряд необхідних заходів, які були здійснені Державною службою фінансового моніторингу, як підрозділу фінансової розвідки, щодо виявлення та блокування злочинних активів. Про це повідомляє прес-служба Держфінмоніторингу, передають Патріоти України.
Відзначається, що відомство за власною ініціативою провело масштабне за своїми розмірами фінансове розслідування фактів відмивання коштів Януковичем, його близькими, посадовими особами колишнього уряду країни і пов'язаним з ними особами, а також щодо осіб, причетних до організації умисного масового вбивства людей на території України.
У Держфінмоніторингу пояснили, що починаючи з березня 2014 року, було проведено фінансове розслідування операцій, здійснених за участю 42 компаній-нерезидентів (в тому числі в офшорних юрисдикціях), причетних до так званої "сім'ї Януковича", яка була пов'язана між собою родинними і діловими інтересами, а також посадово-установчим складом.
"Держфінмоніторингом шляхом проведення ґрунтовного аналізу встановлено, що зазначеними компаніями протягом 2010-2013 років через рахунки, відкриті в банках Латвії, були прийняті "псевдо інвестиції" в Україну на загальну суму понад 1,3 млрд. дол. США. В подальшому, з метою легалізації, частина цих коштів в сумі 1,15 млрд дол США використана для придбання в Україні високоліквідних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), емітованих в доларах США, решта коштів -... більше 200 млн дол США розміщені на депозитних рахунках у вітчизняних банках", - сказано в повідомленні.
Як стверджують у відомстві, Держфінмоніторинг ще в червні-липні 2014 року заблокував кошти на рахунках 19 компаній нерезидентів, які були розміщені в українських банках.
"Одночасно, починаючи з березня 2014 року Держфінмоніторингом підготовлено та направлено в Генеральну прокуратуру України 26 узагальнених (додаткових узагальнених) матеріалів даного розслідування (з візуалізацією злочинних схем)", - заявили в прес-службі.
В рамках кримінального провадження за поданням Генеральної прокуратури України, на заблоковані Держфінмоніторингом кошти, в червні і липні 2014 року судом накладено арешт на суму 1,45 млрд дол. США, частина з яких і стала об'єктом конфіскації в дохід держави 28 квітня 2017 року.
Крім того, в рамках зазначеного фінансового розслідування, за зверненням Держфінмоніторингу, на рахунках в Латвії також були заблоковані кошти в сумі 49,51 млрд дол. США.
Всього, станом на травень 2017 року, за результатами вжитих заходів за час проведення розслідувань заблоковані і заарештовані на рахунках фізичних і юридичних осіб, які мають зв'язок з Януковичем і колишніми високопоставленими особами, кошти в еквіваленті 1,57 млрд дол. США.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...