Скасують гарантовані виплати? Що буде з вкладниками збанкрутілих українських банків

Новий законопроект - вимога Міжнародного валютного фонду по роботі з ризиковими банками.

Гроші. Фото: соцмережі

У недалекому майбутньому деякі вкладники українських банків можуть залишитися без гарантованих виплат у разі банкрутства фінустанови. Про це повідомляє UBR, передають Патріоти України.

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик заявив, що чиновники розробляють законопроект, яким повертається інститут тимчасової участі банків у ФГВФО, який діяв в Україні до 2012 року. "Банк може бути переведений з постійних у тимчасові учасники, якщо некоректно поводиться на ринку", - пояснив він.

Як тільки банк змінить статус на "тимчасовий", його вкладники не зможуть претендувати на виплату компенсацій у ФГВФО в разі введення у ньому тимчасової адміністрації. Це буде стосуватися виключно тих клієнтів банку, які підписали договори на відкриття рахунку після зміни статусу фінустанови.

Оленчик уточнив, що новий законопроект - вимога Міжнародного валютного фонду по роботі з ризиковими банками. За його словами, у період 2014-2016 років ФГВФО було виплачено 81 млрд грн компенсацій 1,5 млн українських вкладників. "Для порівняння: за 11 років роботи ФГВФО до 2012 року було виплачено 4 млрд гривень", - наголосив чиновник.

Готуйте кишені! Ціна на електроенергію в Україні злетить 1 грудня: Кому доведеться переплачувати

четвер, 26 листопад 2020, 8:17

В Україні подорожчає вартість транспортування електроенергії на підприємства промисловості на 30% вже з 1 грудня 2020 року. Експерти кажуть, що швидке підвищення вартості світла стане ударом не тільки для промисловості, але і для простих українців, оск...

Якою буде нова Tesla: Маск розповів про майбутнє авто для Європи

середа, 25 листопад 2020, 22:52

Швидше за все, це буде щось компактне. "Я думаю, там багато талантів, талановитих дизайнерів та інженерів з Європи. І багато хто з кращих хочуть працювати там, де вони зможуть робити щось оригінальне. Вони не хочуть просто створювати європейські версії...