Спланована акція Нацбанку: Експерт пояснив, чому банкрутство банку "Хрещатик" - не випадковість

Введення тимчасової адміністрації в банк «Хрещатик» демонструє некомпетентність глави Нацбанку Валерії Гонтаревої і безсистемність політики НБУ при регулюванні банківського ринку.

Банкрутство банку "Хрещатик" - не випадковість. Фото: svidomi.org.

Національний банк створює безлад на банківському ринку і фактично знищує українську банківську систему. Про це заявив старший партнер юридичної компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

За його словами, введення Нацбанком тимчасової адміністрації в «Хрещатик» було сплановано заздалегідь, про що свідчить зміна «Київводоканалом» реквізитів для оплати послуг водопостачання та водовідведення з банку «Хрещатик» напередодні його банкрутства на «Міжнародний інвестиційний банк», 60% акцій якого належить президенту України Петру Порошенку.

«Подібні дії говорять про абсолютно неприкрите адміністративне втручання в дану сферу. Я не виключаю, що у представників "Київводоканалу" була інформація про введення тимчасової адміністрації. Причому, найімовірніше, що вона була отримана з найвищих ешелонів влади і підтверджується це тим, що рахунки і кошти водоканалу були переведені з банку «Хрещатик» в банк, де основним акціонером є президент нашої країни. Тому ця історія ще й на тлі офшорного скандалу, скандалу з генеральним прокурором, вкрай негарна», - підкреслює Ростислав Кравець.

Юрист також зазначає, що більшість вкладників «Хрещатика» не зможуть отримати свої кошти відразу, що пов'язано як з чинним законодавством, так і з відсутністю в Фонді гарантування вкладів достатніх коштів.

«Хоча Національний банк заявив, що майже 99% вкладників банку «Хрещатик» отримають свої кошти в повному обсязі, тобто у них там було менше 200 тисяч гривень, проте згідно норм закону «Про гарантування вкладів», на сьогоднішній момент кошти будуть отримувати ті люди, у яких вклади, в принципі, закінчилися. Ті ж люди, у яких кошти знаходяться на поточних рахунках, або внесок ще не закінчився, всі свої кошти зможуть отримати тільки після оголошення про ліквідацію банку. І то в певній черговості, так як одночасно, як показує практика, Фонд гарантування вкладів просто не здатний виплатити одномоментно ці суми. І знову ж таки в зв'язку з нестачею коштів у Фонді гарантування вкладів, так як вони постійно просять кредити від Національного банку і від Мінфіну, я прогнозую, що виплати по банку «Хрещатик» будуть максимально затягуватися під різними приводами», - пояснив Ростислав Кравець.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак заявив, що Нацбанк збанкрутував банк «Хрещатик», щоб поділити його клієнтів в інтересах провладних фінансово-промислових груп.

5 квітня в банк «Хрещатик» було введено тимчасову адміністрацію. Перед цим банк покинули комунальні підприємства Києва, які були його стратегічними клієнтами, серед яких «Київводоканал», «Київпастранс», «Київський метрополітен» та інші.

Як збільшити розмір своєї пенсії українцям: У Кабміні дали пояснення

неділя, 12 травень 2024, 21:22

Аби в майбутньому отримувати вищу пенсію, українці мають можливість купити страховий стаж. Причому зараз цю процедуру можна зробити в режимі онлайн, не відвідуючи державні установи. Детальні роз'яснення надали у Кабміні. Так, громадяни повинні укласти ...

Не пропустіть! У українців забиратимуть землю - для правильного оформлення лишились лічені місяці

неділя, 12 травень 2024, 9:57

В Україні земельні паї, на які досі правильно не оформили право власності, забиратимуть та віддаватимуть місцевим громадам. Цей процес розпочнуть 1 січня 2025 року. Уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що цей термін треба про...