Як зазначив Чакрабарті, ЄБРР давно інвестує в Україну, і були вдалі проекти, але "країна не робила системних змін". На початку 2013 року в банку вирішили припинити інвестування, однак після Майдану підтримали реформаторів.
У 2014 році багато компаній постраждали від рецесії, а Банк реконструкції та розвитку надав їм капітал, щоб вони не закрилися. "Загалом ми плануємо і в цьому році інвестувати близько мільярда, хоча у нас немає чітко встановленої цифри, але за наявності реформ", - наголосив Чакрабарті.
Серед реформ, які Україна має провести, голова ЄБРР назвав банківську та енергетичну. Президент ЄБРР зауважив, що перед початком реформ в Україні було 180 банків. "Зрозуміло, що чимало з цих банків були фактично приватними банкоматами олігархів. Ми раді бачити, що глава Нацбанку за підтримки уряду рухається вперед із реформою банківського сектора. Ми її в цьому підтримуємо", - сказав він.
Щодо енергетичної галузі, то президент Європейського банку розвитку та реконструкції заявив про корумпованість цього сектору та додав, що Україна також має подбати про енергозбереження. "Програма з фінансування енергоефективності в житловому секторі України має допомогти рухатися до стандартів енергозбереження, які існують у Західній Європі. Якщо Україна їх досягне за 15-20 років, то їй взагалі не треба буде імпортувати енергоресурси", - наголосив він.
Окрім того, Чакрабарті планує зустрітися з новим урядом України в Києві на 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи. "Зараз ми будемо мати справу з новим урядом, з новим міністром фінансів, і хочемо переконатися, що вони будуть продовжувати реформи за підтримки прем'єр-міністра і президента", - підкреслив він. Серед пріоритетів нового уряду голова ЄБРР назвав встановлення верховенства права та боротьбу з корупцією.
Мита боляче вдарили по бізнесу Ілона Маска. У мільярдера Ілона Маска сталася публічна суперечка з головним економічним радником президента Дональда Трампа через запровадження тарифів на імпорт з Європи, передають Патріоти України з посиланням на New Yo...
Країни Європейського Союзу планують виступити єдиним фронтом проти мит, запроваджених президентом США Дональдом Трампом, схваливши перший пакет заходів у відповідь. Йдеться про додаткові мита на американські товари на суму до $28 мільярдів, передають П...