Протягом 2016 року ЄБРР інвестує близько мільярда євро в Україну, але за наявності реформ. Про це заявив президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті в інтерв'ю Голосу Америки, повідомляють Патріоти України.
Як зазначив Чакрабарті, ЄБРР давно інвестує в Україну, і були вдалі проекти, але "країна не робила системних змін". На початку 2013 року в банку вирішили припинити інвестування, однак після Майдану підтримали реформаторів.
У 2014 році багато компаній постраждали від рецесії, а Банк реконструкції та розвитку надав їм капітал, щоб вони не закрилися. "Загалом ми плануємо і в цьому році інвестувати близько мільярда, хоча у нас немає чітко встановленої цифри, але за наявності реформ", - наголосив Чакрабарті.
Серед реформ, які Україна має провести, голова ЄБРР назвав банківську та енергетичну. Президент ЄБРР зауважив, що перед початком реформ в Україні було 180 банків. "Зрозуміло, що чимало з цих банків були фактично приватними банкоматами олігархів. Ми раді бачити, що глава Нацбанку за підтримки уряду рухається вперед із реформою банківського сектора. Ми її в цьому підтримуємо", - сказав він.
Щодо енергетичної галузі, то президент Європейського банку розвитку та реконструкції заявив про корумпованість цього сектору та додав, що Україна також має подбати про енергозбереження. "Програма з фінансування енергоефективності в житловому секторі України має допомогти рухатися до стандартів енергозбереження, які існують у Західній Європі. Якщо Україна їх досягне за 15-20 років, то їй взагалі не треба буде імпортувати енергоресурси", - наголосив він.
Окрім того, Чакрабарті планує зустрітися з новим урядом України в Києві на 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи. "Зараз ми будемо мати справу з новим урядом, з новим міністром фінансів, і хочемо переконатися, що вони будуть продовжувати реформи за підтримки прем'єр-міністра і президента", - підкреслив він. Серед пріоритетів нового уряду голова ЄБРР назвав встановлення верховенства права та боротьбу з корупцією.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...