Свої бережуть, а наші ліси їм очі муляють: ЄС готовий розпочати торговий арбітраж з Україною щодо лісу-кругляку

Євросоюз вимагає скасування мораторію на вивезення лісу-кругляку, як такого, що порушує Угоду про асоціацію.

Іванна Климпуш-Цинцадзе. Фото: Гордон.

Європейський Союз готовий розпочати торговий арбітраж з Україною для скасування мораторію на вивезення лісу-кругляку, як такого, що порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС. Про це повідомила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передають Патріоти України.

"На жаль, Україна справді з упровадженням мораторію на вивезення лісу-кругляку порушує Угоду про асоціацію. Це зобов'язання розглядатиметься в рамках торгового арбітражу. І з боку Євросоюзу є готовність розпочати цей торговий арбітраж між Україною і ЄС", - сказала вона на брифінгу в п'ятницю в Києві.

За словами І.Климпуш-Цинцадзе, зняття мораторію виведено з переліку умов надання Євросоюзом макрофінансової допомоги. Говорячи про виконання інших положень, зокрема запуску автоматичної перевірки електронних декларацій політиків і чиновників, віце-прем'єр повідомила, що наразі відбувається координація різних відомств, щоб найближчим часом вийти на повну можливість здійснювати автоматичні перевірки.

"Єдиний проблемний момент, який я бачу наразі щодо того, щоб ця система працювала, це саме зміни до законодавства. Законопроект від уряду перебуває на розгляді Верховної Ради дуже тривалий час, може, понад рік, законопроект, який регулює автоматичне приєднання НАЗК (Національного агентства з питань запобігання корупції - ІФ) до різних реєстрів", - додала вона.

Климпуш-Цинцадзе наголосила на необхідності ухвалення цього документа якомога швидше. Стосовно перевірки кінцевих бенефіціарів, то, за словами віце-прем'єра, між Міністерством юстиції України та представниками Євросоюзу знайдено ту формулу перевірки, через яку потрібно проходити при ініціації запиту щодо кінцевого бенефіціара.

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції зазначила, що ефективної автоматичної системи перевірки бенефіціарів не існує в жодній країні світу через відсутність загальної системи обміну інформацією.

"Щодо кредитного реєстру, то цей пункт уже було виконано на кінець минулого року, оскільки закон був ухвалений, і Національний банк був готовий повністю запускати цей процес. І я думаю, тут не повинно бути жодних проблем із цим реєстром", - сказала вона.

Готують варіанти: стало відомо, що Міненерго та НКРЕКП готують підвищення тарифу на електроенергію

п’ятниця, 19 квітень 2024, 18:30

Незважаючи на численні заяви про відсутність у Кабміну планів підвищувати ціну на електроенергію, Міністерство енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планують підвищити та...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...