Канцлер ФРН Ангела Меркель у середу на Економічному форумі в Давосі заявила, що Німеччина буде прагнути до диверсифікації постачань енергоносіїв, експортуючи їх не лише з Росії, повідомляють Патріоти України.
"Перед Німеччиною стоять три виклики, дуже тісно пов'язані з її майбутнім: питання енергетичного повороту, ...оцифровка,... демографія", - сказала Меркель. У тому, що стосується енергетики, вона сказала, що Німеччина буде прагнути до диверсифікації постачань енергоносіїв, експортуючи їх не лише з Росії, яка є головним постачальником природного газу, а й зі США, які готові постачати скраплений газ, та з інших джерел. Основним же елементом енергопостачання ФРН стане, за словами Меркель, відновлювальна енергетика.
"Треба чесно сказати: нам доведеться споживати більше природного газу", - сказала вона. Меркель додала, що Німеччина реалізує свої плани дуже повільно, це стосується, зокрема, будівництва трубопроводів. "Ми маємо прискоритися, не порушуючи законів", - заявила вона.
Серед глобальних викликів канцлер назвала проблему з оцінкою даних, їх захистом; етичні аспекти розвитку штучного інтелекту, біоетичні питання. Меркель вважає, що Європа зараз знаходиться на шляху, "на якому немає гарантії успіху", на якому вона стоїть перед економічним домінуванням, з одного боку, США, а з іншого - Китаю, двох великих полюсів впливу в сьогоднішньому світі. Європа в таких умовах змушена шукати союзників, підкреслила вона. При цьому Меркель зазначила, що у ФРН немає уніфікованої, стандартної політики по відношенню до США, Китаю або Росії.
"Нам потрібні гнучкі інструменти у відносинах", - сказала канцлер. Вона вкотре виступила за багатосторонність у міжнародних відносинах, здатність до компромісів і проти принципу "мої інтереси передусім".
"Глобальна архітектура буде функціонувати лише в тому випадку, якщо ми будемо здатні до компромісів", - переконана вона. Меркель закликала враховувати інтереси інших у власній національній політиці. Також глава німецького уряду торкнулася теми необхідності реформувати міжнародні структури та інституції так, щоб вони відображали сьогоднішні реалії і щоб був відновлений баланс сил у світі.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...