У ногу з часом: Україна побудує унікальний завод сонячних батарей і сонячну електростанцію

На заводі в Олександрії Кіровоградської області буде працювати до 50 осіб.

Screenshot

Як зазначає один з ініціаторів і розробників проекту, директор департаменту інноваційних впроваджень ТОВ «ПромКонверсія», керівник секції НТТ Малої Академії Наук Сергій Камінський, обидва об'єкти зводитиме створене олександрійськими інвесторами підприємство «Чисті енергетичні технології», повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Компанія викупила для облаштування заводу виробниче приміщення в районі Марта-Іванівки. Необхідне обладнання частково закуплять, а решта - виготовлять самостійно з матеріалів і комплектуючих вітчизняного виробництва, розповідає ініціатор проекту. Підготовчі роботи і монтаж планується завершити в цьому місяці, а вже до кінця року - отримати першу продукцію.

Екологічно чисте сонячне обладнання в світі сьогодні випускає близько десяти підприємств, завод в Олександрії не тільки поповнить цей список, але і стане першим в Україні. У сонячних батареях нового - 3-го покоління, над якими українські вчені та, зокрема, викладачі та учні Олександрійської філії МАН, працювали не один десяток років, будуть використовуватися тільки органічні матеріали.

Органічні батареї будуть дешевше існуючих аналогів - близько 150 доларів. Для порівняння: середня ціна стандартної сонячної батареї становить 1-1,5 тис. доларів. Отже, термін окупності сонячних проектів скоротиться в рази і вже не буде відлякувати інвесторів. До того ж знімається питання утилізації, яке у випадку з кремнієвими батареями стоїть дуже гостро, відзначають експерти.

У нове виробництво планується вкласти близько 7 млн гривень. На заводі буде працювати до 50 осіб. Передбачається, що за перший рік роботи підприємство виготовить 40 МВт органічних сонячних батарей. Черга на александріівскую сонячну продукцію вже розписана на чотири роки вперед.

Зате з будівництвом сонячної електростанції, за словами Сергія Камінського, виникли складнощі. Бажання врегулювати необхідні питання без «відкатів» і підкилимних домовленостей наштовхнулося на непробивну «міць» вітчизняної бюрократії. За місяць підготовчого етапу, розповідає ініціатор проекту, довелося пройти десяток інстанцій, багато з яких не мають ніякого відношення до електроенергії.

Зараз в районі ТЕЦ 1-2 виділена ділянка землі під будівництво сонячної електростанції потужністю 1 МВт. Вартість розробленого Національною академією наук спільно з Олександрійської філією МАН проекту становить 7 млн гривень.

Деяким пенсіонерам в Україні платитимуть надбавки: Кого стосується і що потрібно

неділя, 23 лютий 2025, 12:28

Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...

Списали на "купівлю генераторів": Польщі доведеться повернути ЄС 91 млн євро, розкрадених на допомозі для України

неділя, 23 лютий 2025, 9:53

Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...