Україна позичила гроші дешевше, ніж Росія - Gazeta Wyborcza

В один і той же день Росія і Україна продали єврооблігації на близько $1 млрд. Але Київ буде платити відсотки більш, ніж в два рази нижче, ніж Москва.

Ілюстрація:ua.lexss.org

Вчора вранці, 22 вересня, російські ЗМІ повідомили, що російський Мінфін почав процедуру продажу десятирічних євробондів на суму 1,25 мільярда доларів. Розміщенням на замовлення уряду Росії займався банк VTB Capital, а юридичну консультацію щодо нього надала американська компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton. Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza, передають Патріоти України.

Уже вчора ввечері російський Мінфін повідомив, що продав всі облігації, а їх прибутковість для інвесторів становить 3,9% на рік. Видання нагадує, що в той же день уряд України затвердив розміщення своїх євробондів на один мільярд доларів з терміном викупу п'ять років. Увечері український Мінфін повідомив, що продав всі папери з найнижчим відсотком за всю історію України - 1,47% річних. "Це ще одна перемога", - сказав міністр фінансів Олександр Данилюк.

Видання нагадує, що цей успіх Україна отримала завдяки США, які видали боргові гарантії на сплату українських зобов'язань. Це не перший раз, коли Вашингтон зміцнює українські п'ятирічні бонди за останні два роки. Перше таке розміщення на мільярд доларів відбулося в 2014 році через банк JP Morgan і Morgan Stanley, прибутковість для інвесторів тих паперів було на рівні 1,84% на рік.

Гарантії уряду США забезпечують 100% -ву виплату позичальником (Україна) основної суми позики і нарахованих по ній відсотків.

Очікувалося, що Україна отримає додатковий третій транш на $1 млрд ще восени 2015 року. Однак США пов'язали його виділення з проведенням реформ в Україні, в тому числі, антикорупційних, а також з рішенням МВФ про виділення свого кредиту.

Третя газова війна: Путін втрачає терпіння і готує Європі нову кризу - The American Interest

неділя, 21 липень 2019, 9:05

Доки на вулиці чергове спекотне літо, і Європа обливається пóтом, керівники енергетичних компаній і політики ламають голову над тим, як їхні співгромадяни виживуть наступної зими. Актуальність їхньої задачі підвищується, бо договір про транзит газу чер...

Україський "курячий барон" завершує спорудження найбільшого у Європі біогазового комплексу (відео)

неділя, 21 липень 2019, 6:55

Мільйони птахів вироблятимуть даватимуть не лише м'ясо та яйця, їх послід, утилізація котрого є значною статтею витрат у виробника, станє потужним джерелом для вироблення електроенергії. Інвестиції у будівництво першої черги комплексу склали близько 25...