Україна позичила гроші дешевше, ніж Росія - Gazeta Wyborcza

В один і той же день Росія і Україна продали єврооблігації на близько $1 млрд. Але Київ буде платити відсотки більш, ніж в два рази нижче, ніж Москва.

Ілюстрація:ua.lexss.org

Вчора вранці, 22 вересня, російські ЗМІ повідомили, що російський Мінфін почав процедуру продажу десятирічних євробондів на суму 1,25 мільярда доларів. Розміщенням на замовлення уряду Росії займався банк VTB Capital, а юридичну консультацію щодо нього надала американська компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton. Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza, передають Патріоти України.

Уже вчора ввечері російський Мінфін повідомив, що продав всі облігації, а їх прибутковість для інвесторів становить 3,9% на рік. Видання нагадує, що в той же день уряд України затвердив розміщення своїх євробондів на один мільярд доларів з терміном викупу п'ять років. Увечері український Мінфін повідомив, що продав всі папери з найнижчим відсотком за всю історію України - 1,47% річних. "Це ще одна перемога", - сказав міністр фінансів Олександр Данилюк.

Видання нагадує, що цей успіх Україна отримала завдяки США, які видали боргові гарантії на сплату українських зобов'язань. Це не перший раз, коли Вашингтон зміцнює українські п'ятирічні бонди за останні два роки. Перше таке розміщення на мільярд доларів відбулося в 2014 році через банк JP Morgan і Morgan Stanley, прибутковість для інвесторів тих паперів було на рівні 1,84% на рік.

Гарантії уряду США забезпечують 100% -ву виплату позичальником (Україна) основної суми позики і нарахованих по ній відсотків.

Очікувалося, що Україна отримає додатковий третій транш на $1 млрд ще восени 2015 року. Однак США пов'язали його виділення з проведенням реформ в Україні, в тому числі, антикорупційних, а також з рішенням МВФ про виділення свого кредиту.

Хіти тижня. "Все пропало!": "Дела "Газпрома" очень плохи, кислород перекрыт, катастрофа уже неизбежна", - Ель Мюрид

неділя, 22 вересень 2019, 10:00

Газпром почав продавати свій же газ самому собі, щоб поліпшити показники "на папері". Це красномовний маркер, що справи у монополіста дуже погані. І фатальний удар нанесла йому Україна. "Сообщение одного из телеграмм-каналов ("Газ-батюшка"): "Газпром с...

"Будуть втрачені колосальні кошти": Політолог розповів, що станеться, якщо Коломойському повернуть "ПриватБанк" (відео)

субота, 21 вересень 2019, 23:50

Якщо олігарху Ігорю Коломойському повернуть "ПриватБанк" то це означатиме припинення регулярних прибутків від цієї фінустанови та втрату колосальних коштів, які були влиті державою в банк. Про це в ефірі "Прямого" заявив політолог Олександр Палій, пере...