Вчора вранці, 22 вересня, російські ЗМІ повідомили, що російський Мінфін почав процедуру продажу десятирічних євробондів на суму 1,25 мільярда доларів. Розміщенням на замовлення уряду Росії займався банк VTB Capital, а юридичну консультацію щодо нього надала американська компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton. Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza, передають Патріоти України.
Уже вчора ввечері російський Мінфін повідомив, що продав всі облігації, а їх прибутковість для інвесторів становить 3,9% на рік. Видання нагадує, що в той же день уряд України затвердив розміщення своїх євробондів на один мільярд доларів з терміном викупу п'ять років. Увечері український Мінфін повідомив, що продав всі папери з найнижчим відсотком за всю історію України - 1,47% річних. "Це ще одна перемога", - сказав міністр фінансів Олександр Данилюк.
Видання нагадує, що цей успіх Україна отримала завдяки США, які видали боргові гарантії на сплату українських зобов'язань. Це не перший раз, коли Вашингтон зміцнює українські п'ятирічні бонди за останні два роки. Перше таке розміщення на мільярд доларів відбулося в 2014 році через банк JP Morgan і Morgan Stanley, прибутковість для інвесторів тих паперів було на рівні 1,84% на рік.
Гарантії уряду США забезпечують 100% -ву виплату позичальником (Україна) основної суми позики і нарахованих по ній відсотків.
Очікувалося, що Україна отримає додатковий третій транш на $1 млрд ще восени 2015 року. Однак США пов'язали його виділення з проведенням реформ в Україні, в тому числі, антикорупційних, а також з рішенням МВФ про виділення свого кредиту.
В Україні всі підприємці на єдиному податку мають заплатити авансові внески з військового збору та єдиного соціального внеску, відзвітувати щодо найманих працівників, а представники 3 групи — подати декларації за 1 квартал цього року. Про це повідомил...
Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...