Україна та ЄС: Ми маємо висувати свої вимоги, - експерти

Наша країна виконала 144 умови Євросоюзу, але не отримала від нього жодного зобов'язання, каже Бортник.

Експорт лісу. Фото: "Mukachevo Today"

Європейський Союз, як і очікувалося, не надав 24 листопада безвізовий режим для України. Крім того, Брюссель домагається зняття заборони на експорт лісу-кругляка. Чи варто українській владі у відповідь сповнитись цинізмом щодо Європи і будувати з нею відносини за принципом «бізнес важливіше», InfoResist запитав у експертів. Про це повідомляють Патріоти України.

Як сказав нам політичний аналітик Олександр Палій, Україні не варто в ситуації, що склалася, висувати бізнес на перше місце. «Щодо питання з лісом, то тут питання просте. Адже вони натомість пропонують відкрити кредит на 600 млн євро. Тут можна елементарно підрахувати. Вигідно це чи ні. Але це не принципове питання, оскільки питання з безвізом незабаром вирішиться. А ліс - це питання торгове», - зазначив Палій.

Зокрема, в Європі є добре налагоджені меблеві виробництва і вони будуть використовувати наш ресурс. «Україна могла б тут діяти по-іншому. Скажімо, кредитувати наші меблеві підприємства, які є досить перспективними. Вони б вибрали основну частину з цього експортного лісу і змогли б ще далі розвинутися. Але це непринципове питання», - підкреслив він.

Що ж стосується того, що повинно бути на першому місці, то за словами експерта, Україна повинна висувати безпеку, оскільки це питання є більш важливим. У свою чергу політолог Руслан Бортник відзначив, що Україна повинна діяти по-іншому.

«Наша країна виконала 144 умови ЄС, але не отримала від нього жодного зобов'язання. Зараз треба виставляти питання такі: скажімо, розширювати рамки торгових квот. Тому якщо нам виставляють такі умови, то Україна повинна виставляти свої економічні вимоги. Повинні торгуватися, а не виконувати просто їх вимоги», - зазначив Бортник.

Разом з тим, як вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, у вимозі ЄС щодо лісу немає ніякої підоснови. «Експорт лісу є однією з умов ЄС. З іншого боку, для української влади бізнес-інтереси не настільки важливі, як геополітичні інтереси. Йдеться про виживання і адаптацію України до умов Асоціації і зони вільної торгівлі. Тут не можна все міряти виключно бізнес-інтересом», - підкреслив Карасьов. І додав, що для України важливо здійснювати зближення з ЄС.

Пільги на оплату ЖКП під питанням? Українцям готують масштабні перевірки

неділя, 6 квітень 2025, 12:50

В Україні хочуть забезпечити єдиний підхід та загальні правила верифікації пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу громадянам. Це потрібно для удосконалення законодавства з питань верифікації державних в...

"Не подобається тим, чиї руки в касі": Міністр фінансів США накинувся на Зеленського і оточення через небажання підписувати угоду про копалини

неділя, 6 квітень 2025, 10:27

Міністр фінансів США Скотт Бессент, який веде переговори про українські надра, заявив, що президент України Володимир Зеленський "підірвав те, що мало бути найпростішою річчю у світі" під час сварки з керівництвом США у Білому домі, а також заявив, що ...