Україна запроваджує зону вільної торгівлі з країнами ГУАМ, - Гройсман

Зона вільної торгівлі в межах ГУАМ запрацює вже цього року.

Країни ГУАМ домовилися про створення Зони вільної торгівлі. Фото: glavcom.ua.

У 2017 році в рамках Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ буде діяти зона вільної торгівлі. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час саміту Організації, в яку входять Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова, пишуть Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Ми підписали ряд документів, які дозволять нам вже в 2017 році повноцінно ввести зону вільної торгівлі в рамках наших держав. Це сприятливо позначиться на розвитку наших національних економік, поглибить нашу співпрацю. Ці документи - сміливий крок щодо поліпшення нашого економічного співробітництва", - упевнений український прем'єр.

Так, глави урядів чотирьох країн підписали Протокол про затвердження Порядку створення і діяльності Робочого органу, що координує дії сторін угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУАМ від 20 липня 2002 року.

Також чиновники поставили підписи під Протоколом між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів і транспортних засобів, що переміщуються через державні кордони країн-членів ГУАМ.

Це дозволить спростити митні процедури для забезпечення високої якості впровадження ЗВТ між державами.

"Цей протокол, я вважаю, буде хорошим кроком, коли ми у співпраці будемо визнавати всі митні процедури наших країн. Це поліпшить, прискорить процес нашої співпраці", - прокоментував Володимир Гройсман.

Кінець ери нафти та газу: ЄС робить ставку на відновлювальну, зелену енергетику

четвер, 22 серпень 2019, 0:26

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей. Аналітична компанія BloombergNEF представила новий звіт про розвиток відновлюваної енергетики...

Хіти тижня. "Роттердам плюс" забезпечує найнижчу ціну вугілля": Бутусов оприлюднив матеріали наради в Офісі президента

четвер, 22 серпень 2019, 0:10

Формула "Роттердам плюс" забезпечує закупівельну ціну вугілля для української енергосистеми – 1741 грн за тонну. За даними джерел "Цензор.НЕТ", у нараді взяли участь представники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної пр...