Україна запроваджує зону вільної торгівлі з країнами ГУАМ, - Гройсман

Зона вільної торгівлі в межах ГУАМ запрацює вже цього року.

Країни ГУАМ домовилися про створення Зони вільної торгівлі. Фото: glavcom.ua.

У 2017 році в рамках Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ буде діяти зона вільної торгівлі. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час саміту Організації, в яку входять Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова, пишуть Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Ми підписали ряд документів, які дозволять нам вже в 2017 році повноцінно ввести зону вільної торгівлі в рамках наших держав. Це сприятливо позначиться на розвитку наших національних економік, поглибить нашу співпрацю. Ці документи - сміливий крок щодо поліпшення нашого економічного співробітництва", - упевнений український прем'єр.

Так, глави урядів чотирьох країн підписали Протокол про затвердження Порядку створення і діяльності Робочого органу, що координує дії сторін угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУАМ від 20 липня 2002 року.

Також чиновники поставили підписи під Протоколом між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів і транспортних засобів, що переміщуються через державні кордони країн-членів ГУАМ.

Це дозволить спростити митні процедури для забезпечення високої якості впровадження ЗВТ між державами.

"Цей протокол, я вважаю, буде хорошим кроком, коли ми у співпраці будемо визнавати всі митні процедури наших країн. Це поліпшить, прискорить процес нашої співпраці", - прокоментував Володимир Гройсман.

Марчук озвучив астрономічну суму, яку Україна виплатила в якості пенсій мешканцям ОРДЛО

вівторок, 19 лютий 2019, 19:58

За 4 роки держава виплатила пенсій громадянам, які перебувають на тій території, 79-80 млрд. грн. Жителі окупованих територій Донецької і Луганської областей отримали впродовж чотирьох останніх років 80 млрд грн пенсійних виплат із українського бюджету...

Разом із ЄС та США: Росія включила Україну до трійки країн, які санкціями завдали їй найбільшого збитку

вівторок, 19 лютий 2019, 19:45

Обмежувальні заходи, введені проти російських товарів за кордоном, завдали економіці Росії збитків у $6,3 млрд. Україна ввійшла до трійки лідерів за кількістю обмежень проти Росії і за обсягом завданих збитків, пропустивши вперед тільки ЄС і США. Про ц...