Україна запроваджує зону вільної торгівлі з країнами ГУАМ, - Гройсман

Зона вільної торгівлі в межах ГУАМ запрацює вже цього року.

Країни ГУАМ домовилися про створення Зони вільної торгівлі. Фото: glavcom.ua.

У 2017 році в рамках Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ буде діяти зона вільної торгівлі. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час саміту Організації, в яку входять Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова, пишуть Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Ми підписали ряд документів, які дозволять нам вже в 2017 році повноцінно ввести зону вільної торгівлі в рамках наших держав. Це сприятливо позначиться на розвитку наших національних економік, поглибить нашу співпрацю. Ці документи - сміливий крок щодо поліпшення нашого економічного співробітництва", - упевнений український прем'єр.

Так, глави урядів чотирьох країн підписали Протокол про затвердження Порядку створення і діяльності Робочого органу, що координує дії сторін угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУАМ від 20 липня 2002 року.

Також чиновники поставили підписи під Протоколом між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів і транспортних засобів, що переміщуються через державні кордони країн-членів ГУАМ.

Це дозволить спростити митні процедури для забезпечення високої якості впровадження ЗВТ між державами.

"Цей протокол, я вважаю, буде хорошим кроком, коли ми у співпраці будемо визнавати всі митні процедури наших країн. Це поліпшить, прискорить процес нашої співпраці", - прокоментував Володимир Гройсман.

Горе скреп: Україна призупинила транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба"

п’ятниця, 26 квітень 2019, 8:58

У четвер, 25 квітня, о 21:43 компанія "Укртранснафта" вимушено призупинила транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди" (МН "Дружба"). Про це заявляє прес-служба компанії у Facebook, повідомляють Патріоти України. У компанії підкреслили, що ...

Хіти тижня. "Мотор Січ" продемонструвала живучість свого нового гелікоптера (відео)

п’ятниця, 26 квітень 2019, 4:00

Перший український гвинтокрил Мі-2МСБ може літати навіть з одним увімкненим двигуном. Запорізький гвинтокрил злетів, здійснив політ та успішно приземлився з одним увімкненим двигуном, зазначають Патріоти України. Таким чином на запорізькому авіаційному...