Дрібним підприємцям і фрілансерам, яких українське законодавство зараховує до категорії самозайнятих громадян, доведеться платити єдиний соцвнесок. Цю вимогу містить новий законопроект №6165, зареєстрований у Верховній Раді. Новину передають Патріоти України.
Документ істотно розширює саму категорію самозайнятих українців. Зараз в ній значаться члени творчих об’єднань і не входять в них творчі працівники та суб’єкти підприємницької діяльності. У новій версії в список додали українців, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, викладацькою діяльністю, ведуть медичну, юридичну (в тому числі, адвокатську, нотаріальну) і навіть релігійну практику.
Слід зазначити, ЄСВ для самозайнятих громадян був і раніше. Але в кінці 2015 року, вносячи правки до Податкового кодексу, депутати виключили фізосіб-підприємців і громадян, які ведуть незалежну професійну діяльність, зі списку платників. Але в підсумку самозайняті українці не можуть отримати соцдопомогу, зокрема лікарняний, виплати по інвалідності та ін., говориться в пояснювальній записці.
Автор законопроекту пропонує встановити для українців, що працюють «на себе», щоквартальний і щорічний режими сплати ЄСВ (нагадаємо, що за громадян, працевлаштованих офіційно, ЄСВ щомісяця платить роботодавець). При цьому сума внеску для приватників і фрілансерів залишається колишньою — від 4,2 тисячі гривень (для платників єдиного податку першої групи з доходом до 300 тисяч гривень в рік) до 8,4 тисяч гривень (для другої групи) в рік. Від єдиного соцвнеску пропонується повністю звільнити лише самозайнятих пенсіонерів та інвалідів.
За 4-8 тисяч гривень на рік фрілансери можуть розраховувати на повноцінний лікарняний (зараз Фонд соцстраху оплачує його лише з шостого дня, так як за чинним законодавством 5 днів хворого повинен за свій рахунок утримувати роботодавець). А приватним нотаріусам пропонується забезпечити ще й повноцінну відпустку. У законопроекті зазначено, що офіси можуть закриватися на строк до двох місяців з поважних причин, в тому числі для відпустки працівників.
Українським ветеранам війни, які отримали інвалідність через повномасштабну війну, виплачують по 16 тис. грн від Червоного Хреста України (ККУ, не Міжнародного Комітету Червоного Хреста, це різні організації). Виплати здійснюються по 4 тис. грн на міся...
У 2022 році в Україні найчастіше підробляли гривні старого зразка, проте рівень підробки української національної валюти впав втричі, передають Патріоти України. Як повідомляє прес-служба НБУ, в цілому, 92% всіх вилучених з обігу підроблених банкнот пр...