Українських фрілансерів зобов'яжуть платити соцвнески

Від єдиного соцвнеску пропонується повністю звільнити лише самозайнятих пенсіонерів та інвалідів.

Фрілансери будуть сплачувати соцвнески. Фото: jobchase.info.

Дрібним підприємцям і фрілансерам, яких українське законодавство зараховує до категорії самозайнятих громадян, доведеться платити єдиний соцвнесок. Цю вимогу містить новий законопроект №6165, зареєстрований у Верховній Раді. Новину передають Патріоти України.

Документ істотно розширює саму категорію самозайнятих українців. Зараз в ній значаться члени творчих об’єднань і не входять в них творчі працівники та суб’єкти підприємницької діяльності. У новій версії в список додали українців, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, викладацькою діяльністю, ведуть медичну, юридичну (в тому числі, адвокатську, нотаріальну) і навіть релігійну практику.

Слід зазначити, ЄСВ для самозайнятих громадян був і раніше. Але в кінці 2015 року, вносячи правки до Податкового кодексу, депутати виключили фізосіб-підприємців і громадян, які ведуть незалежну професійну діяльність, зі списку платників. Але в підсумку самозайняті українці не можуть отримати соцдопомогу, зокрема лікарняний, виплати по інвалідності та ін., говориться в пояснювальній записці.

Автор законопроекту пропонує встановити для українців, що працюють «на себе», щоквартальний і щорічний режими сплати ЄСВ (нагадаємо, що за громадян, працевлаштованих офіційно, ЄСВ щомісяця платить роботодавець). При цьому сума внеску для приватників і фрілансерів залишається колишньою — від 4,2 тисячі гривень (для платників єдиного податку першої групи з доходом до 300 тисяч гривень в рік) до 8,4 тисяч гривень (для другої групи) в рік. Від єдиного соцвнеску пропонується повністю звільнити лише самозайнятих пенсіонерів та інвалідів.

За 4-8 тисяч гривень на рік фрілансери можуть розраховувати на повноцінний лікарняний (зараз Фонд соцстраху оплачує його лише з шостого дня, так як за чинним законодавством 5 днів хворого повинен за свій рахунок утримувати роботодавець). А приватним нотаріусам пропонується забезпечити ще й повноцінну відпустку. У законопроекті зазначено, що офіси можуть закриватися на строк до двох місяців з поважних причин, в тому числі для відпустки працівників.

Українцям платять по 16 тис. грн від Червоного Хреста: Хто може отримати та як подати заявку

понеділок, 27 березень 2023, 19:28

Українським ветеранам війни, які отримали інвалідність через повномасштабну війну, виплачують по 16 тис. грн від Червоного Хреста України (ККУ, не Міжнародного Комітету Червоного Хреста, це різні організації). Виплати здійснюються по 4 тис. грн на міся...

92% фальшивих банкнот припадають на три номінали: в НБУ розповіли, що підробляють найчастіше

понеділок, 27 березень 2023, 17:43

У 2022 році в Україні найчастіше підробляли гривні старого зразка, проте рівень підробки української національної валюти впав втричі, передають Патріоти України. Як повідомляє прес-служба НБУ, в цілому, 92% всіх вилучених з обігу підроблених банкнот пр...