Ще рік тому аналогічну статтю можна було починати з фрази: “Розвиток технологій формує нові способи заробітку онлайн”. Та через нестабільну ситуацію у світі українці, що відносять себе до касти фрілансерів, тричі перехрестилися, бо їх пандемія торкнулася найменше.
Чи підійде вам ідеологія фрілансу та як ним заробляти на життя, розповімо далі.
Найбільша сфера, яка охоплює працівників по всьому світу – IT. Майже всі комп’ютерні спеціальності дозволяють працювати поза офісом. Мова про верстальників, програмістів, дизайнерів, SEO-спеціалістів тощо. Щоб працювати вдома достатньо потужного ПК, стабільного інтернету та рахунку у банку для отримання коштів.
З’являються нові й нові професії – блогер, менеджер блогера, адміністратор інстаграм. Для такої роботи вистачить і смартфону, зокрема якщо у вас айфон. Його потужностей достатньо, аби працювати у соцмережах, а ціна iPhone 12 у версії mini доволі приваблива.
Серед фрілансерів багато спеціалістів, які просто перемістили власну професійну діяльність в онлайн – юристи, бухгалтери, психологи, перекладачі тощо. Відтепер консультації клієнта відбуваються шляхом відеодзвінків.
Що спонукає людей покинути офіси з усіма “плюшками”, відмовитися від спілкування з колегами та демонстрації офісних нарядів? Так, зараз про переваги:
Перше, із чим ви познайомитися, обравши для себе фріланс – прокрастинація, відкладання справ на потім та бездіяльність. Тим, хто погано знайомий з поняттям тайм-менеджменту, буде важко самоорганізуватися, через що можуть “горіти” терміни та страждати результат.
Можлива нестача спілкування. Усі розмови фрілансера – це ділове листування із замовниками, підрядниками, лише іноді у формі голосових повідомлень. Сезонність буває і на фрілансі. А коли ви не працюєте – не маєте заробітку. В наймі ставка виплачується щомісяця.
Близькі люди похилого віку та старого гарту не розуміють такої роботи, адже за їхнім переконанням на “нормальну роботу” треба ходити у прямому сенсі цього слова. Та на фоні перелічених вище плюсів такі недоліки здаються несуттєвими, тому кількість фрілансерів зростає із року в рік по всьому світу.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...