У зв'язку з подорожчанням імпортного газу в Україні можуть переглянути тарифи не тільки на блакитне паливо, а й на гарячу воду і опалення. В діючому тарифі закладена вартість імпортного газу - 185 доларів за тисячу кубометрів, а в проекті бюджету на 2017 рік передбачено, що блакитне паливо для України подорожчає до 245 доларів, пишуть Патріоти України з посиланням на «Сегодня».
Як підрахував екс-начальник Управління зі зв'язків з громадськістю «Нафтогазу» Валентин Землянський, газ, згідно з формулою Кабміну, в наступному році буде коштувати 9600 гривень за тисячу кубометрів (на даний момент 6800 гривень). У той же час член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук впевнений, що економічно обгрунтований тариф на газ зросте в наступному році на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).
«Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не виросте, це означає тільки одне - ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету», - пояснив Корольчук.
Якщо ж тариф на газ не переглядати, відзначають економісти, уряду доведеться дотувати «Нафтогаз». У меморандумі з МВФ Україна зобов'язується до кінця 2017 року ліквідувати дефіцит «Нафтогазу». Досягти цього без підвищення тарифу на газ не вдасться.
Таким чином сім'ї, яка зараз платить за газ 2500 гривень, в наступному році доведеться платити на тисячу більше.
Після подорожчання газу українцям також доведеться платити більше за тепло і гарячу воду.
«Чи зроблять це до кінця опалювального сезону - не впевнений. Але якщо тариф на газ переглянуть у бік подорожчання, безперечно, подорожчає і гаряча вода і опалення», - зазначив Землянський.
За оцінками експертів, в середньому «комуналка» (блакитне паливо, гаряча вода і опалення) в наступному році може подорожчати в 1,5 рази за умови, якщо уряд встановить «економічно обгрунтований тариф на газ».
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...