У п'ятницю, 17 лютого, до Конституційного суду внесли депутатське подання про зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні. Про це UBR.ua повідомив заступник глави Української аграрної партії Мар'ян Заблоцький, який особисто був присутній на місці подій, передають Патріоти України.
Конституційне подання готував депутат від БПП Олексій Мушак, і під ним підписалося набагато більше депутатів, ніж обумовлені законодавством 50, щоб запустити документ в роботу.
Тепер КС зможе своїм рішенням скасувати заборону на продаж українських чорноземів, і вони потраплять на ринок, по суті, як звичайний товар. Раніше народні депутати обговорювали продаж землі з масою обмежень, скажімо, забороною передавати її у власність іноземцям або відпускати в одні руки великі за площею наділи.
Той чи інший варіант продажу можна було б узаконити через парламент - там вже припадає пилом декілька земельних законопроектів. Але поки депутати так і не знайшли документа, який всіх влаштовує і, як кажуть експерти, знайти більшість для зняття мораторію в доступному для огляду майбутньому, швидше за все, не вдасться.
Очевидно, саме тому Мушак вирішив діяти через Конституційний суд. Як розповів Мар'ян Заблоцький, деякі депутати обіцяли блокувати КС. І зранку там дійсно з'явився нардеп Сергій Каплін (БПП) зі своїми прихильниками.
"Але через 20 хвилин його і намети його прихильників як вітром здуло, хоча обіцяли блокувати цілодобово", - написав Заблоцький на своїй сторінці в Facebook.
"Тепер КС буде змушений розглянути це подання і винести по ньому рішення. Скільки на це може піти часу - невідомо. "Все буде залежати від позиції Адміністрації Президента", - вважає Заблоцький.
Слід нагадати, що пункт про зняття земельного мораторію є в проекті меморандуму, який Україна готується підписати з МВФ. І його, нібито, внесли в документ за наполяганням президента Петра Порошенка, а не Фонду.
Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...
Хоча влітку українцям не загрожує подорожчання природного газу, вже восени з ним можуть виникнути проблеми. Йдеться про його нестачу на опалювальний сезон 2025−2026 років, передають Патріоти України. Так, як свідчать дані Gas Infrastructure Europe, у п...