У рамках імпортозаміщення: У Росії дозволили вирощувати кокаїновий кущ і коноплю

Контролювати вирощування нарковмісних рослин і виробництво субстанцій і лікарських препаратів буде МВС.

Кокаїнові кущі. Фото: Вікіпедія.

Уряд Росії дозволив вирощувати на території країни нарковмісні рослини для виробництва та виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин в медичних цілях. Про це повідомляє РБК з посиланням на главу Мінпромторгу РФ Дениса Мантурова, передають Патріоти України.

Законопроектом затверджується культивування дозволених сортів наркомісткого снодійного маку з високим вмістом алкалоїдів опію. Реалізація законопроекту дозволить створити в Росії виробництво повного циклу (включаючи випуск фармацевтичних субстанцій) наркотичних знеболюючих ліків і таким чином забезпечити імпортозаміщення, зазначив міністр.
За словами Мантурова, в даний час в Росії зареєстровані 13 опійних препаратів, з яких дев'ять включені до переліку життєво важливих. Але жоден з них не проводиться по повному циклу, додав він. Мантуров зазначив, що зараз Росія закуповує за кордоном майже 100% субстанції для знеболюючих ліків, що містять наркотики.

За словами глави МОЗ РФ, дев'ять з десяти основних виробників таких субстанцій знаходяться на території країн, що оголосили санкції проти Росії. Контролювати вирощування нарковмісних рослин і виробництво субстанцій і лікарських препаратів буде МВС, наголосив міністр внутрішніх справ Росії Володимир Колокольцев.

Згідно з постановою уряду, до переліку рослин на території РФ, які підлягають контролю, входять наступні:
- блакитний лотос;
- гриби будь-якого виду, що містять псилоцибін або псилоцин;
- кактус, що містить мескалін;
- кат;
- кокаїновий кущ;
- конопля;
- мак снодійний і інші види маку роду Papaver, що містять наркотичні речовини;
- мімоза хостіліс;
- троянда гавайська;
- шавлія провісників (рослина виду Salvia divinorum);
- ефедра.

"Заради захисту національних інтересів": Італійський уряд запроваджує тимчасове управління на заводі, що належить російському "Лукойлу"

п’ятниця, 2 грудень 2022, 0:33

Рада міністрів Італії в четвер одностайно вирішила запровадити тимчасове управління на нафтопереробному заводі ISAB на Сицилії, що належить російському "Лукойлу" – санкції Європейського Союзу, які набувають чинності у грудні, погрожували зупинити його ...

"Коломойський більше не мільярдер": У Forbes розповіли, скільки грошей втратив олігарх

четвер, 1 грудень 2022, 23:00

Донедавна мільярдер Ігор Коломойський цьогоріч втратив понад половину своїх статків, оцінка яких впала до 850 млн дол, передусім через втрату в нафтових активах. Про це йдеться в оцінці Forbes Україна, передають Патріоти України. Так, найбільшу частку ...