Контролювати вирощування нарковмісних рослин і виробництво субстанцій і лікарських препаратів буде МВС.

Уряд Росії дозволив вирощувати на території країни нарковмісні рослини для виробництва та виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин в медичних цілях. Про це повідомляє РБК з посиланням на главу Мінпромторгу РФ Дениса Мантурова, передають Патріоти України.
Законопроектом затверджується культивування дозволених сортів наркомісткого снодійного маку з високим вмістом алкалоїдів опію. Реалізація законопроекту дозволить створити в Росії виробництво повного циклу (включаючи випуск фармацевтичних субстанцій) наркотичних знеболюючих ліків і таким чином забезпечити імпортозаміщення, зазначив міністр.
За словами Мантурова, в даний час в Росії зареєстровані 13 опійних препаратів, з яких дев'ять включені до переліку життєво важливих. Але жоден з них не проводиться по повному циклу, додав він. Мантуров зазначив, що зараз Росія закуповує за кордоном майже 100% субстанції для знеболюючих ліків, що містять наркотики.
За словами глави МОЗ РФ, дев'ять з десяти основних виробників таких субстанцій знаходяться на території країн, що оголосили санкції проти Росії. Контролювати вирощування нарковмісних рослин і виробництво субстанцій і лікарських препаратів буде МВС, наголосив міністр внутрішніх справ Росії Володимир Колокольцев.
Згідно з постановою уряду, до переліку рослин на території РФ, які підлягають контролю, входять наступні:
- блакитний лотос;
- гриби будь-якого виду, що містять псилоцибін або псилоцин;
- кактус, що містить мескалін;
- кат;
- кокаїновий кущ;
- конопля;
- мак снодійний і інші види маку роду Papaver, що містять наркотичні речовини;
- мімоза хостіліс;
- троянда гавайська;
- шавлія провісників (рослина виду Salvia divinorum);
- ефедра.
Так, у Кремлі розповідають, що іноземні компанії шукають шляхи для обходу обмежень, щоб торгувати з РФ. Всі їх повідомлення базуються на припущеннях, що іноземні компанії пройдуть ребрендинг або налагодять "сірі схеми" ввозу продукції, і звичні товари ...
Росія не отримає 9 з 13 поїздів "Сапсан": вони можуть піти в Казахстан або Україну. Про це пише Deutsche Welle, передають Патріоти України. Дані поїзди виробляє німецька компанія Siemens, яка покинула РФ. У німців залишився контракт з компанією "Російс...