Контролювати вирощування нарковмісних рослин і виробництво субстанцій і лікарських препаратів буде МВС.
Уряд Росії дозволив вирощувати на території країни нарковмісні рослини для виробництва та виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин в медичних цілях. Про це повідомляє РБК з посиланням на главу Мінпромторгу РФ Дениса Мантурова, передають Патріоти України.
Законопроектом затверджується культивування дозволених сортів наркомісткого снодійного маку з високим вмістом алкалоїдів опію. Реалізація законопроекту дозволить створити в Росії виробництво повного циклу (включаючи випуск фармацевтичних субстанцій) наркотичних знеболюючих ліків і таким чином забезпечити імпортозаміщення, зазначив міністр.
За словами Мантурова, в даний час в Росії зареєстровані 13 опійних препаратів, з яких дев'ять включені до переліку життєво важливих. Але жоден з них не проводиться по повному циклу, додав він. Мантуров зазначив, що зараз Росія закуповує за кордоном майже 100% субстанції для знеболюючих ліків, що містять наркотики.
За словами глави МОЗ РФ, дев'ять з десяти основних виробників таких субстанцій знаходяться на території країн, що оголосили санкції проти Росії. Контролювати вирощування нарковмісних рослин і виробництво субстанцій і лікарських препаратів буде МВС, наголосив міністр внутрішніх справ Росії Володимир Колокольцев.
Згідно з постановою уряду, до переліку рослин на території РФ, які підлягають контролю, входять наступні:
- блакитний лотос;
- гриби будь-якого виду, що містять псилоцибін або псилоцин;
- кактус, що містить мескалін;
- кат;
- кокаїновий кущ;
- конопля;
- мак снодійний і інші види маку роду Papaver, що містять наркотичні речовини;
- мімоза хостіліс;
- троянда гавайська;
- шавлія провісників (рослина виду Salvia divinorum);
- ефедра.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...