В Україні може з'явитися новий податок: Кого змусять платити

Введення податку на виведений капітал жодним чином не позначиться на пересічних українцях, проте дане нововведення несе в собі як позитивні, так і негативні моменти.

Ілюстрація: ubr.ua

Відмова від податку на прибуток і введення податку на виведений капітал створить цілий ряд проблем і зруйнує схеми, які працювали в Україні протягом останніх 20 років. Про це заявив керуючий партнер Baker Tilly Україна Олександр Почкун, повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Широких верств населення це взагалі не торкнеться. Дане нововведення буде впливати переважно на бізнес", - заявив експерт зазначивши, що позитивним моментом є те, що суб'єкт буде сплачувати податок тоді, коли він буде виводити гроші з бізнесу. "При податку на виведений капітал, всі кошти, які підприємства відправляють на власний розвиток вони залишають в бізнесі і не потрапляють під оподаткування", - зазначив експерт.

Говорячи про негативні моменти, Почкун зазначив, що тут варто згадати про отримання позик від пов'язаних сторін з-за кордону. "На рівні України при сплаті відсотків за такі позики це є витратою, а на рівні материнської компанії - це буде вже прибутком. Дуже часто гроші витікають з України, тобто в Україні це - витрата, а за кордоном - прибуток", - заявив експерт , зазначивши, що таким чином гроші можуть вимиватися з економіки України.

"В окремих випадках буде не вигідно працювати з приватними підприємцями, так як оплата приватним підприємцям в окремих випадках буде обкладатися окремим податком на виведений капітал", - заявив експерт, підкресливши, що новий податок ламає старі схеми, які працювали в Україні протягом останніх 20 років. "Основна проблема цього податку в тому, що він ламає сформовані схеми, які працювали в Україні протягом останніх 20 років", - заявив експерт.

Країни ЄС готові розглянути запропоновані Україною зміни у правилах експорту зерна

четвер, 21 вересень 2023, 11:36

Три країни Європейського Союзу, які ввели національні заборони на експорт української агропродукції, готові розглядати механізм спільної верифікації та погодження постачання, запропонований Україною, передають Патріоти України. Про це заявив заступник ...

"Кризи такого масштабу не було багато років": Польські фермери бідкаються на обвал цін на зернові

четвер, 21 вересень 2023, 9:32

На польському ринку зерна спостерігається стагнація і падіння закупівельних цін. Крім того, фермери сусідньої країни мають проблеми із закупівлею пального, повідомила Великопольська сільськогосподарська палата (WIR). . За даними WIR, дешевшають пшениц...