"Це дуже амбітна, але правильна вимога, для виконання якої, за моїми оцінками, необхідно загалом приблизно 150-170 млрд. грн! Звичайно, не всі банки знайдуть необхідні кошти. На практиці це означає нові банкрутства для середніх та дрібних установ чи націоналізацію", - йдеться у статті.
Як пише Савченко, друге завдання для українських банків полягає у тому, щоб позбавитись кредитів пов'язаним особам (по суті акціонерам чи менеджерам банків). "Це – теж дуже правильна вимога, але її виконання неможливе без жорсткого законодавчого та судового захисту прав кредитора. Власники банків кредитують лише себе не тільки тому, що їм це вигідно. Вони знають, що вся державна машина захищає позичальника і працює проти кредитора. Тому для більшості приватних банків є альтернатива: чи кредитувати лише своїх (пов'язані особи), чи не кредитувати взагалі!", - пояснює автор. На думку Савченка, рекомендація продати 20% капіталу Ощадного банку і Укрексімбанку у 2018 році, а решту держбанків продати цілком у 2017 році є слушною. "На ці установи держава вже ледь не щорічно витрачає десятки мільярдів гривень замість того, щоб отримувати від них дивіденди! Звичайно, краще їх продати", - наголошує автор.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд позитивно оцінює макроекономічну ситуацію в Україні. У той же час, необхідність ефективної боротьби з корупцією залишається ключовим викликом для українського керівництва.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...