В Україні різко обвалилось виробництво цигарок

У січні цього року виробництво сигарет скоротилося порівняно з груднем 2018 року на 68,5%.

У січні 2019 року порівняно з січнем 2018 року виробництво сигарет зменшилася на 46,9%, або на 2,341 млрд штук до 2,651 млрд штук. Про це повідомляє Хвиля, передають Патріоти України.

У січні 2019 року виробництво сигарет скоротилося порівняно з груднем 2018 року на 68,5%, або на 5,763 млрд штук.

Дані наведено без урахування анексованого Росією Криму і Севастополя.

У 2018 році в порівнянні з 2017 роком виробництво сигарет зменшилося на 8,7%, або на 8,011 млрд штук до 84,071 млрд штук.

Раніше ЗМІ передавали, що мільйони українців кинуть палити завдяки плановому підвищення акцизів на сигарети. Про це заявив генеральний директор Директорату громадського здоров'я МОЗ України Андрій Скіпальський.

Так, за попередніми підрахунками вже скоро пачка сигарет коштуватиме в Україні близько 100 гривень, що значно зменшить цінову доступність шкідливого продукту. Разом з тим варто відзначити, що завдяки новому білковому сенсору вчені можуть спостерігати за накопиченням нікотину всередині нейронів і стежити за розвитком залежності.

Кожен раз, коли людина вдихає тютюновий дим, молекули нікотину проходять гематоенцефалічний бар'єр і потрапляють прямо в мозок. Тут однією з його мішеней стають ацетилхолінові рецептори, розташовані на поверхні нервових клітин. Коли нікотин з ними пов'язується, виникає каскад певних ефектів. Одним з них є легка ейфорія. Але цим все не обмежується. Молекули нікотину проникають також в нейрони. Їх рух всередині нейронів залишається досить туманним і недостатньо вивченим. Біологи створили штучну систему, яка складається з двох білків. Це дозволяє візуалізувати розподіл молекул, які потрапили в клітину.

Джерело: Хвиля

Українці зможуть отримати грошову допомогу від німецького фонду: Названо дві обов’язкові умови

вівторок, 28 березень 2023, 11:30

Українці, котрі виїхали за кордон, мають змогу отримувати фінансову допомогу, зокрема, в Польщі. У тому числі й від німецького фонду, але розраховувати на неї зможуть лише певні категорії громадян, передають Патріоти України. Йдеться про українців, які...

У "Приват24" змінилися умови деяких грошових переказів: "ПриватБанк" оголосив про нові правила

вівторок, 28 березень 2023, 10:45

Державний ПриватБанк запровадив безкоштовні перекази на українські картки з карток у Польщі та Німеччині. Пільгові умови будуть не постійними – їхня дія обмежена до липня 2023 року, передають Патріоти України. Скористатися послугою можна в онлайн-банкі...