В Україні ціни на інтернет в 2019 році зростуть на 20%, але навіть після цього вони залишаться одними з найнижчих в світі. Для того, щоб український ринок продовжував розвиватися, послуги провайдерів мають подорожчати вдвічі. Таку думку висловив голова комітету з питань економічного конкуренції Інтернет Асоціації України Олександр Арутюнян, передають Патріоти України.
На його думку, якщо сьогодні спробувати заморозити ціни на інтернет, через 2-3 роки його вартість підскочить до рівня країн Західної Європи. "Нічого дивного не сталося. В Україні не залишилося жодного товару або послуги, які б не подорожчали. Компанії, що працюють в Україні, так само точно отримують рахунки за комунальні послуги, причому за збільшеною ціною. Фізична особа сплачує за електроенергію за меншим тарифом, ніж юридична", – зазначив експерт.
Коментуючи нинішню середню ціну в Україні на інтернет від 5,5 доларів на місяць, Арутюнян зазначив, що вартість буває набагато меншою, "особливо коли дві послуги в одній – телебачення і інтернет". "Україна 4 роки поспіль очолює рейтинг країн з найдешевшим доступом до інтернету. Це завдяки конкуренції. Ми маємо унікальну можливість в Україні зберегти конкуренцію, зберегти провайдерів. Ціна зросте на 20%, але в абсолютному відношенні це вартість чашки кави", – зазначив він .
За словами експерта, ціни на інтернет зростають тому, що є тенденція до зменшення учасників ринку. Провайдери банкрутують, об'єднуються, їх купують великі гравці. "Якщо провайдери не піднімуть вартість своїх послуг, вони або збанкрутують, або будуть викуплені. Якби ще 2-3 роки тенденція не змінювалася і ціни залишалися на старому рівні, ми б отримали таку ж вартість, як в Європі – Франції, Іспанії, Німеччині, а це 50 євро", – підкреслив він.
Арутюнян вважає, що сьогоднішній економічно обгрунтований тариф на послуги фіксованого зв'язку, тобто інтернету в квартирі, становить приблизно 10 доларів. "Це для того, щоб сфера розвивалася. Тому я вважаю, що ми можемо зберегти статус країни з найдешевшим інтернетом у світі, але ми не повинні знижувати якість послуг. Тому провайдери, які сьогодні піднімають вартість своїх послуг на ціну однієї чашки кави, повинні покращувати свою якість, не купувати дешеве обладнання", – уклав експерт.
В Україні планують значно підвищити граничні ціни на електроенергію для бізнесу. Зміни можуть бути запроваджені вже з 30 червня. Про це свідчить проєкт постанови, яку оприлюднила профільна нацкомісія (НКРЕКП). Документ ще не прийнятий остаточно, це мож...
Тайванська компанія Acer поставила до Росії комп’ютерне обладнання на суму понад 70,4 млн дол в період з 8 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року. Постачання продовжилося вже після того, як в Acer заявили про призупинення бізнесу на території Росії. ...