Держдума в середу прийняла в третьому остаточному читанні закон про особливості погашення та позасудове врегулювання заборгованості позичальників, що проживають в Криму та Севастополі, перед українськими банками, передають Патріоти України.
Дія закону поширюється на борги позичальників перед українськими банками, які зупинили роботу в Криму після анексії. Згідно з документом, вимагати борги від позичальників в Криму зможуть тільки російські кредитні організації та юрособи, які представили докази придбання прав вимоги за відповідним кредитними договорами або права вимагати погашення заборгованості, що виникла з таких договорів.
Колектори зобов'язані розкрити інформацію про контролюючих осіб та ділову репутацію своїх керівників і їх заступників. Закон забороняє особам, які мають право вимагати погашення заборгованості, застосовувати проти позичальника фізичну силу; знищувати або псувати його майно або загрожувати цим; а також використовувати вирази і здійснювати дії, що принижують честь і гідність позичальника та інших осіб.
Розмір заборгованості позичальників визначається станом на 18 березня 2014 за вирахуванням коштів, сплачених після цієї дати. Платежі з погашення заборгованості будуть здійснюватися тільки в рублях з використанням окремого банківського рахунку Фонду захисту вкладників, створеного Агентством зі страхування внесків (АСВ). Якщо кредит видавався в гривнях або іншій валюті, борг буде виплачуватися в рублях за курсом відповідної валюти на 18 березня 2014 року. Закон також визначає порядок отримання позичальником документального підтвердження зняття обтяження з майна, закладеного в забезпечення зобов'язань по кредиту.
Однак тепер отримати конкурентну перевагу над українськими олійниками буде не так легка, через нові мита від Києва на стровину. Польські виробники олії вимагають розблокування імпорту ріпаку з України. Вони оцінюють, що дефіцит сировини в сезоні 2025/2...
Українців почали дурити фейковими виплатами під виглядом "Пакунку школяра" - люди вводять банківські дані, а з рахунків зникають гроші. Не слід переходити за підозрілими лінками та вводити реквізити на невідомих сайтах – усе має бути лише через офіційн...