"Він пропав": У НБУ пояснили, куди подівся один з українських банків

Банк-фантом, місцезнаходження якого зараз з'ясовує поліція, має стосунок до екс-депутата з "Батьківщини".

Поліція шукає, куди пропав банк "Велес". Ілюстрація:navkolo.me

Директор департаменту банківського нагляду НБУ Катерина Рожкова розповіла про зникнення банку "Велес", у якого нещодавно була відкликана ліцензія. Про це вона написала у своєму блозі на Економічній правді, повідомляють Патріоти України.

"Жив-був банк. Довго. З 1994 року. Якось спритно переживав усе нестабільності і кризи, а в 2015 році навіть легалізував структуру власності. За даними на 27 жовтня 2015 року, банком володіли Костянтин Бондарєв - 32,6%, Ірина Гончарова - 33%, Олександр Кандиба - 32,9%.

Зовні могло здатися, що це звичайний невеликий скромний банк. За словами акціонерів і менеджменту, банк концентрувався на розрахунковому обслуговуванні клієнтів, що хоч і не приносило великого прибутку, але зате забезпечувало стабільну роботу. Клієнти, за словами менеджменту, розцінювали банк як тиху гавань в періоди великої волатильності", - написала Рожкова.

При цьому вона зазначила, що у вересні 2015 через банк намагалися вивести з країни $ 460 млн за фіктивними документами.

"Тоді банк передав в НБУ документи резидента для реєстрації кредитного договору, який колись існував і був анульований. Заявленою метою було повернення боргу. Коли ми почали перевірку документів, виявилося, що всі декларації підроблені. І джерело грошей, і прописка, і майно.

Нацбанк відправив в установу інспекційну перевірку. Більш глибоке вивчення документів розкрило справжню картину "розрахункового обслуговування". "Тиха гавань" виявилася "островом скарбів".

Виявляється, всі операції зводилися до тотального порушення всіх норм і вимог регулятора. Більше 90% операцій банку були спрямовані на обхід законодавства для виведення капіталу з України. Перевірка показала, що обсяг таких операцій за неповний рік перевищив $ 100 млн", - розповіла представниця НБУ.

Після цього було прийнято рішення про ліквідацію "Велеса", однак виїхавши на місце 11 грудня представники Фонду гарантування вкладів просто не виявили банку.

"Поліція приїхала - з банку вийшло кілька чоловік. Один з них представився головою правління. Він же і повідомив, що вчора "Велес" розірвав договір оренди приміщення та з'їхав з усім обладнанням і серверами в невідомому напрямку. За документами в банку працювало на той момент всього три людини.

Один з них розмовляв з поліцією, двох інших - головного бухгалтера та голови наглядової ради - і слід прохолов. Вони зникли разом з банком", - написала Рожкова, зазначивши, що в Україні "з'явилася нова модель банку - банк-фантом".

У свою чергу екс-директор департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ Леонід Антоненко на своїй сторінці в Facebook заявив, що одним із власників "Велеса" є екс-депутат "Батьківщини" Костянтин Бондарєв.

"У партії "Батьківщина" трапилася історія, яка змусить її лідерів відповідати на неприємні запитання ... У жовтні на світ божий після тримісячної роботи очолюваного мною Департаменту були витягнуті справжні власники банку - колишній депутат "Батьківщини" пан Бондарєв з партнерами.

Бондарєв, до слова, значиться 22-м номером у парламентському списку партії. Тобто він - другий на черзі до проходження в парламент у разі якщо хтось із нинішніх депутатів з якоїсь причини складе мандат", - написав Антоненко.

Як повідомлялося раніше, НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку "Велес" за здійснення ризикової діяльності та систематичні порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Гроші окупантам: Стало відомо, скільки "Укрзалізниця" витратила на підтримку своїх структур в ОРДЛО

середа, 24 травень 2017, 0:22

Згідно з даними Укрзалізниці, підприємство витратило на свій підрозділ 681 238 000 грн. ПАТ "Укрзалізниця", під керівництвом поляка Войцеха Балчуна, витратила на утримання своїх підрозділів на окупованій території понад 680 млн грн. Про це йдеться у ві...

Все було в рамках закону: У Гонтарєвої обурилися рішенню суду щодо незаконності націоналізації "Приватбанку"

вівторок, 23 травень 2017, 23:30

У Нацбанку пообіцяли звернутися до судів вищих інстанцій з оскарженням подібних неправосудних рішень. Національний банк України планує оскаржити рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання націоналізації "Приватбанку" частково незаконно...