Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що так звана формула "Роттердам+" в даний час працює. Про це він розповів в інтерв'ю Економічній правді, передають Патріоти України.
На питання про те, чи працює зараз формула "Роттердам+", Тимченко відповів: "Знову ж відомий 12-місячний лаг. Тобто що вийшло? Ціни пішли вгору, а 12 місячний лаг не дозволив відображати реальну спотову ціну в тарифі. Відповідно, завжди йде відставання".
"Вона (формула "Роттердам+" - ред.) працює з точки зору того, що на базі цієї формули формується оптова ринкова ціна на електроенергію", - додав гендиректор ДТЕК.
Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман стверджував, що цьогорічний тариф на електроенергію не включав завищеної ціни вугілля за скандальною формулою "Роттердам+".
Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...
Якщо цього року літо буде таким самим спекотним, як торік, електроенергію можуть відключати до 8 годин на добу. Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі «Новини.LIVE», передають Патріоти України. «На нас можуть ч...