Втеча капіталу: У Росії підрахували вартість нових "драконівських" санкцій США

Обвал рубля стосовно долара до мінімального рівня з квітня 2016 року вже змусив Міністерство фінансів РФ припинити купівлю валюти, щоб знизити тиск на курс.

Ілюстрація:Ракурс

Іноземні інвестори можуть вивести з російських цінних паперів не менше $60-70 мільярдів, якщо більшість з них повірить, що «червона риска» у відносинах РФ і США пройдена. Про це заявив колишній заступник голови Центробанку РФ Олег В'югін, зазначають Патріоти України.

"У відносинах Росії і США явний тренд на подальше погіршення, так що іноземні інвестори можуть прийти до висновку, що перспектив немає, і треба виходити якомога швидше", - сказав В'югін, який в 2002-2007 роках контролював грошову політику в ЦБ і очолював федеральну службу з фінансових ринків, а зараз є головою наглядової ради ПАТ "Московська біржа" та ради директорів ПАТ "Сафмар Фінансові інвестиції".

Російські активи охопив розпродаж після оголошення минулого тижня про нові санкції США через застосування нервово-паралітичної речовини проти колишнього подвійного агента в Великобританії і публікації деталей запропонованого американськими сенаторами законопроекту обмежень, які можуть торкнутися суверенного боргу і держбанків. Обвал рубля стосовно долара до мінімального рівня з квітня 2016 року вже змусив Міністерство фінансів припинити купівлю валюти, щоб знизити тиск на курс.

"Якщо Мінфін припинить скуповувати валюту, а ЦБ буде купувати ОФЗ, то девальвацію можна буде пом'якшити", - сказав В'югін по телефону в п'ятницю, відмовившись дати прогноз щодо зміни курсу.

За його словами, при негативному сценарії не можна виключати відмови від використання долара в розрахунках, але це може дорого коштувати РФ.

"Можна спробувати перейти на розрахунки за газ і нафту з Європою в євро, - сказав В'югін. - Однак в цілому відмова від долара завдасть відчутного удару по експорту і економіці країни".

Джерело: finanz.ru

Виготовляють в тому числі для України: У Латвії горить завод із виробництва безпілотників (відео)

вівторок, 7 лютий 2023, 19:14

У Латвії, в місті Марупе сталася масштабна пожежа на підприємстві з виробництва безпілотних літальних апаратів Edge Autonomy, який виготовляє дрони в тому числі для України. В результаті загоряння утворилося сильне задимлення, інформують Патріоти Украї...

У частини українців можуть забрати субсидії: Кому загрожує і що треба знати

вівторок, 7 лютий 2023, 17:50

Частину одержувачів субсидії українців можуть позбавити цієї допомоги. Для цього існує 2 приводи: приховування реальних доходів та тривала несплата комунальних платежів, передають Патріоти України. При цьому, як пояснили в Пенсійному фонді, якщо порушн...