З Ірану зняли санкції: на ринок виходить ще три мільйона барелів нафти на добу

Країна володіє четвертими за масштабами запасами нафти в світі.

Іранська нафта повертається на міжнародний ринок. Фото: liter.kz.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що Іран виконав умови липневої ядерної угоди, що дозволяє зняти з нього санкції. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на lb.ua.

Перевірка на місцях підтвердила, що Іран прийняв всі необхідні заходи відповідно до вимог угоди. Таким чином, з'явилися підстави для так званого дня імплементації угоди, після чого має розпочатися пом'якшення санкцій. Після цього з'явилася заява держсекретаря США Джона Керрі, що Америка знімає ядерні санкції з Ірану. Про це також заявила глава дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні.

Нагадаємо, 14 липня 2015 США, Росія, КНР, Великобританія, Франція, Німеччина та Іран досягли угоди щодо ядерної програми Тегерана. Згідно з домовленостями, Іран зобов'язався позбутися 98% наявного ядерного палива і скоротити дві третини центрифуг, а також демонтувати ядерний реактор в Араку. В обмін на це з Тегерана знімуть санкції, які можуть бути повернуті, якщо Ісламська Республіка не виконає своїх зобов'язань.

У разі зняття санкцій Іран отримає доступ до своїх заморожених активів на рахунках за кордоном, вартість яких становить до 100 млрд доларів. Іран також зможе збільшити експорт нафти на 500 тис. барелів на день. Країна володіє четвертими за масштабами запасами нафти в світі.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...