З Вашингтона "з любов'ю": США запровадили санкції проти 12 російських компаній

Російським підприємствам, внесеним Мінторгом США в список Entity List, фактично закривається легальний доступ до американських товарів і технологій.

Ілюстрація:РБК

Міністерство торгівлі США оголосило про введення санкцій відносно 12 російських компаній, дії яких, на думку відомства, суперечать національним інтересам Сполучених Штатів. Про це йдеться в документі, розміщеному у вівторок, 25 вересня, на сайті Федерального реєстру США, зазначають Патріоти України.

При цьому наголошується, що офіційна публікація списку санкцій намічена на 26 вересня. Саме з цього дня санкції повинні будуть вступити в силу.

Відзначено, що російським підприємствам, внесеним Мінторгом США в список Entity List, фактично закривається легальний доступ до американських товарів і технологій. Якщо хтось захоче продати компанії з цього списку будь-який товар американського походження, Мінторг США буде відмовляти в ліцензії на поставку.

Також правила забороняють реекспорт та передачу всередині Росії таких товарів. Таким чином дотримуватися обмеження зобов'язані будь-які компанії, незалежно від національності і країни відправлення товару, якщо продукт має американське походження.

Як повідомляється, в список внесені науково-дослідний інститут Вектор, науково-виробниче підприємство Гамма, компанія Сайрус Системс і група компаній Інфотекс, які звинувачуються в тому, що вони сприяли зловмисній діяльності в кіберпросторі.

У свою чергу науково-виробниче підприємство підводних технологій Океанос і компанію Дайвтехносервіс Мінторг звинуватив у підтримці Військово-морського флоту Росії і постачання військовим морякам необхідного їм обладнання.

У той же час ще п'ять російських компаній - Аерокомпозит, Обнінське науково-виробниче підприємство Технологія (ОППП Технологія ім. А. Г. Ромашина), конструкторське бюро авіадвигунів, науково-виробнича корпорація Системи прецизійного приладобудування (АТ НПК СПП) і Воронезький НДІ Вега - внесені в чорний список Мінторгу США за підтримку діяльності російських компаній з військової аерокосмічної галузі.

Крім того, в список санкцій включена група компаній Nilco Group, що має офіси не тільки в Москві, але і в Мінську і Тегерані. Причиною введення санкцій відносно Nilco названо її участь в наданні матеріальної підтримки іранській ракетній програмі.

Як повідомлялося, напередодні президент США Дональд Трамп підписав указ про посилення дотримання режиму санкцій проти Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. Документ, зокрема, передбачає блокування власності і активів і заборону на будь-які фінансові операції з особами, пов'язаними з російською владою відповідно до положень CAATSA.

Нова версія угоди про надри - чисте здирництво? - Адміністрація Трампа посилює вимоги до України – ЗМІ

неділя, 23 лютий 2025, 1:52

Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...

Один із найбагатших угорців: Зять Орбана веде переговори щодо купівлі російської "дочки" Raiffeisenbank

субота, 22 лютий 2025, 20:48

Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...