За рік-два побачимо перші зміни: "Кінця ери вуглеводнів чекати вже недовго", - експерт

У всьому світі з року в рік падає значимість вуглеводнів (нафти і газу) для економіки і росте внесок сучасних технологій. На грунті цього вже до 2025-го року у всій світовій економіці відбудуться істотні зміни.

Таку думку висловив у своєму блозі голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, передають Патріоти України.

За його словами, такий прогноз він робив ще в 2008 році, після якого почався період глобальної світової кризи. "Кінець XX - початок XXI століття пройшли під впливом вуглеводнів, як головного домінуючого фактора функціонування світової економіки. А в XXI столітті очевидно це вплив вуглеводнів почне кардинально скорочуватися. І як раз, починаючи з 2019-2020 років, ми побачимо цей головний фактор, який буде зменшувати вплив вуглеводнів на світову економіку, а це відповідно буде міняти все", - пояснив Кушнірук.

Він також зазначив взаємозалежність вуглеводнів і вартості виробничих процесів. "Наприклад, якщо почнеться нескінченний процес переходу від автомобілів внутрішнього згоряння на електромобілі, а вони технологічно простіші, то кількість виробництв, які будуть виробляти електрокари, і кількість працівників буде менша. Непотрібними стануть АЗС, НПЗ (нафтопереробні заводи. - Ред.) в тих обсягах, які є зараз", - написав у блозі аналітик.

Кушнірук також передбачив, що багато що зміниться в результаті того, що вплив вуглеводнів на світову економіку буде скорочуватися. Оскільки є деякі ресурси, які пов'язані з вуглеводнями, а також існують фінансові потоки, які визначають, хто що споживає.

Аналітик також підкреслив той факт, що зараз провідними світовими компаніями є не банки і нафтові компанії, а IT-корпорації. Він назвав датою кардинальних змін у світовій економіці 2023-2025 роки.

В уряді зробили заяву про зникнення грошей з банківських карток: Як вберегти свої заощадження

субота, 1 квітень 2023, 12:28

Банківські картки українців можуть будь-якої хвилини стати здобиччю шахраїв. Останнім часом в Україні почастішали випадки зникнення грошей з банківських карток громадян, передають Патріоти України. Потрібно запам'ятати кілька простих правил і неухильно...

"Грошей не буде": Західні експерти та російські олігархи вже бачать руйнацію російської економіки

субота, 1 квітень 2023, 11:59

Перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну минулого року сприяли зростанню цін на нафту й газ, що принесло величезні прибутки москві, але ці дні минули, пише The Wall Street Journal, передають Патріоти України. «Російська економіка вступає в...