Таку думку висловив у своєму блозі голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, передають Патріоти України.
За його словами, такий прогноз він робив ще в 2008 році, після якого почався період глобальної світової кризи. "Кінець XX - початок XXI століття пройшли під впливом вуглеводнів, як головного домінуючого фактора функціонування світової економіки. А в XXI столітті очевидно це вплив вуглеводнів почне кардинально скорочуватися. І як раз, починаючи з 2019-2020 років, ми побачимо цей головний фактор, який буде зменшувати вплив вуглеводнів на світову економіку, а це відповідно буде міняти все", - пояснив Кушнірук.
Він також зазначив взаємозалежність вуглеводнів і вартості виробничих процесів. "Наприклад, якщо почнеться нескінченний процес переходу від автомобілів внутрішнього згоряння на електромобілі, а вони технологічно простіші, то кількість виробництв, які будуть виробляти електрокари, і кількість працівників буде менша. Непотрібними стануть АЗС, НПЗ (нафтопереробні заводи. - Ред.) в тих обсягах, які є зараз", - написав у блозі аналітик.
Кушнірук також передбачив, що багато що зміниться в результаті того, що вплив вуглеводнів на світову економіку буде скорочуватися. Оскільки є деякі ресурси, які пов'язані з вуглеводнями, а також існують фінансові потоки, які визначають, хто що споживає.
Аналітик також підкреслив той факт, що зараз провідними світовими компаніями є не банки і нафтові компанії, а IT-корпорації. Він назвав датою кардинальних змін у світовій економіці 2023-2025 роки.
У той час, як одним українським пенсіонерам загрожує зменшення пенсії, інші можуть розраховувати на її збільшення. За даними Oboz.ua, це станеться з червня. При цьому перерахунок відбудеться заднім числом за період починаючи з квітня, а розмір збільшен...
В Україні найближчим часом знизяться ціни на тепличні овочі – помідори вже подешевшали до 70-100 грн/кг, огірки – до 40-70 грн/кг. Водночас через весняні заморозки фрукти можуть подорожчати, а ціна полуниці поки що тримається на рівні 200-220 грн/кг. П...