За рік-два побачимо перші зміни: "Кінця ери вуглеводнів чекати вже недовго", - експерт

У всьому світі з року в рік падає значимість вуглеводнів (нафти і газу) для економіки і росте внесок сучасних технологій. На грунті цього вже до 2025-го року у всій світовій економіці відбудуться істотні зміни.

Таку думку висловив у своєму блозі голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, передають Патріоти України.

За його словами, такий прогноз він робив ще в 2008 році, після якого почався період глобальної світової кризи. "Кінець XX - початок XXI століття пройшли під впливом вуглеводнів, як головного домінуючого фактора функціонування світової економіки. А в XXI столітті очевидно це вплив вуглеводнів почне кардинально скорочуватися. І як раз, починаючи з 2019-2020 років, ми побачимо цей головний фактор, який буде зменшувати вплив вуглеводнів на світову економіку, а це відповідно буде міняти все", - пояснив Кушнірук.

Він також зазначив взаємозалежність вуглеводнів і вартості виробничих процесів. "Наприклад, якщо почнеться нескінченний процес переходу від автомобілів внутрішнього згоряння на електромобілі, а вони технологічно простіші, то кількість виробництв, які будуть виробляти електрокари, і кількість працівників буде менша. Непотрібними стануть АЗС, НПЗ (нафтопереробні заводи. - Ред.) в тих обсягах, які є зараз", - написав у блозі аналітик.

Кушнірук також передбачив, що багато що зміниться в результаті того, що вплив вуглеводнів на світову економіку буде скорочуватися. Оскільки є деякі ресурси, які пов'язані з вуглеводнями, а також існують фінансові потоки, які визначають, хто що споживає.

Аналітик також підкреслив той факт, що зараз провідними світовими компаніями є не банки і нафтові компанії, а IT-корпорації. Він назвав датою кардинальних змін у світовій економіці 2023-2025 роки.

Досить фінансувати державу-агресора: Україна вимагає від Німеччини зупинити "Північний потік-1"

субота, 28 травень 2022, 8:35

Після російського вторгнення в Україну підстав, на основі яких працював "Північний потік-1", більше немає, кажуть у компанії-операторі ГТС України. Україна вимагає від Німеччини або зупинити, або різко скоротити потоки природного газу газопроводом "Пів...

В ЄС готують новий варіант нафтового ембарго проти Росії, названо дату та особливість

субота, 28 травень 2022, 8:18

Європейський Союз готує "урізаний" варіант нафтового ембарго, який зачепить лише постачання морем. Таке ембарго можуть ухвалити до кінця травня, "урізаний" варіант погоджують для того, щоб переконати підтримати обмеження Угорщини. Про це йдеться у мате...