Таку думку висловив у своєму блозі голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, передають Патріоти України.
За його словами, такий прогноз він робив ще в 2008 році, після якого почався період глобальної світової кризи. "Кінець XX - початок XXI століття пройшли під впливом вуглеводнів, як головного домінуючого фактора функціонування світової економіки. А в XXI столітті очевидно це вплив вуглеводнів почне кардинально скорочуватися. І як раз, починаючи з 2019-2020 років, ми побачимо цей головний фактор, який буде зменшувати вплив вуглеводнів на світову економіку, а це відповідно буде міняти все", - пояснив Кушнірук.
Він також зазначив взаємозалежність вуглеводнів і вартості виробничих процесів. "Наприклад, якщо почнеться нескінченний процес переходу від автомобілів внутрішнього згоряння на електромобілі, а вони технологічно простіші, то кількість виробництв, які будуть виробляти електрокари, і кількість працівників буде менша. Непотрібними стануть АЗС, НПЗ (нафтопереробні заводи. - Ред.) в тих обсягах, які є зараз", - написав у блозі аналітик.
Кушнірук також передбачив, що багато що зміниться в результаті того, що вплив вуглеводнів на світову економіку буде скорочуватися. Оскільки є деякі ресурси, які пов'язані з вуглеводнями, а також існують фінансові потоки, які визначають, хто що споживає.
Аналітик також підкреслив той факт, що зараз провідними світовими компаніями є не банки і нафтові компанії, а IT-корпорації. Він назвав датою кардинальних змін у світовій економіці 2023-2025 роки.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...