Зламати "газову голку" Кремля: США та ЄС підтримали будівництво Південного газового коридору

Новий маршрут дозволить забезпечити поставки газу в ЄС з Азербайджану в обхід Росії.

Ілюстрація:eizvestia.com

США і Європейський Союз схвалили будівництво Південного газового коридору, який дозволить забезпечити поставки газу в ЄС з Азербайджану в обхід Росії. Про це йдеться в підсумковій заяві Ради з енергетики США-ЄС, що пройшла 4 травня в Вашингтоні, передають Патріоти України з посиланням на Прайм.

"Рада підтвердила тверду підтримку відкриття Південного газового коридору, включаючи будівництво Трансадріатичного трубопроводу (ТАР), і підкреслила важливість інтерконнектора Греція-Болгарія і будівництва терміналів зрідженого природного газу в Хорватії, а також в Греції, якщо є попит на ринку", - говориться в заяві.

Рада висловила намір продовжити роботу над диверсифікацією поставок сировини в ЄС і сусідні країни, в тому числі і над створенням альтернативних ринків енергоресурсів.

Разом з тим, Рада підкреслила, що "неприпустимо перетворювати енергію в політичну зброю". Енергетична Рада також виступає за прозорі та безпечні глобальні енергетичні ринки, а також розвиток співробітництва з ефективного використання енергії.

Рада привітала співпрацю США і Європи з "підтримки України", в тому числі зусилля "щодо забезпечення енергетичної безпеки України на середньострокову і довгострокову перспективу". У цьому контексті було дано позитивну оцінку налагодженню реверсних поставок газу в Україну з європейських країн і встановлення 100% паритету цін для споживачів всередині країни.

Засідання Ради відбулося у Вашингтоні в середу під спільним головуванням держсекретаря США Джона Керрі і глави європейської дипломатії Федеріки Могеріні.

Як відомо, Південний газовий коридор - це один із пріоритетних проектів для ЄС, який передбачає транспортування 10 млрд куб.м азербайджанського газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в Європу, з подальшим збільшенням обсягів прокачування до 20 млрд. куб.м.

3 березня Європейська комісія схвалила угоду про будівництво Трансадріатичного газопроводу (європейська частина Південного газового коридору), між Грецією і енергетичним холдингом TAP AG, який є підрядником проекту.

4 травня держсекретар США Джон Керрі перед зустріччю з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні заявив, що пуск газопроводу "Північний потік-2" створить шкідливий вплив на країни Східної Європи.

Генератор позитивних новин: Зеленський з пафосом відкрив міст через Дніпро в Запоріжжі та привітав українців з Днем Соборності

субота, 22 січень 2022, 18:33

Президент Володимир Зеленський відкрив добудований міст через Дніпро в Запоріжжі і привітав українців з Днем Соборності. Відповідне відео він опублікував у Instagram, зазначають Патріоти України. . Як повідомляє прес-служба президента, у Запоріжжі...

Нові деталі справи Порошенка: Україна безкоштовно постачала в ОРДЛО електроенергію і воду?

субота, 22 січень 2022, 14:23

На моє переконання, водо- та- електропостачання на тимчасово окуповані території мали б бути припинені до моменту повного погашення заборгованості за спожиту воду й електроенергію. Або запропонована наступна схема взаєморозрахунків- вугілля в обмін на вод