Знову зміни: Для українців вводять абонплату ще й за газ

Споживачі газу в Україні зіштовхнуться з новими витратами за газ, зокрема так званою абонплатою.

Ілюстрація:newsradio.com.ua

У наступному році українців чекають чергові новації в тарифах на газ. Навіть ті, хто не користувався паливом, повинні будуть сплатити абонентську плату. Про це пише видання Сегодня, інформують Патріоти України.

З квітня 2016 року українці можуть додати щомісячну абонплату за користування газмережами, причому незалежно від кількості спожитого газу. Про таку ініціативу заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

За розрахунками робочої групи відомства, абонплата за доступ до "труби" складе 17 грн / міс. при наявності тільки газплити і 29 грн / міс. - за плиту і газовий котел.

Але при цьому обіцяють, що з ціни газу приберуть складову "на перекачування": за даними НКРЕ, вона дорівнює 10,4% від "літньої" ціни (7,2 грн / куб. м), або 75 коп. Тобто газ має подешевшати до 2,85 грн / куб. м взимку (зараз 3,6 грн) і до 6,45 грн влітку.

Як роз'яснив нам директор енергопрограмм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, абонплата передбачена законом про ринок газу, який набрав чинності в жовтні:

"Абонплата - європейська практика. Вона вигідна тим, хто опалює будинки газом (зараз 200 куб. м коштують 720 грн, а з абонплатою буде 599 грн).

Але вдарить по кишені власників газплит, що не мають лічильників: їм доведеться платити в місяць не 21 грн / чол., а 38 грн".


Найгірший результат в історії Росії: Путін знову збрехав росіянам - "Газпром" показав величезні збитки

субота, 4 травень 2024, 7:50

Російський газовий гігант "Газпром" показав чистий збиток у 629 млрд рублів (6,8 млрд доларів) за підсумками 2023 року. Це не лише перший збиток компанії з післядефолтного 1999 року, а й найгірший її результат в історії. За півроку до цього ватажок Кр...

Є проблеми: Нацбанк повідомив, які регіони найбільше відчувають брак робочої сили

субота, 4 травень 2024, 2:35

З 2021 по 2023 рік робоча сила у віці 15-70 років скоротилася більш ніж на чверть. З основних причин - міграція, демографічні втрати та окупація. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ, передають Патріоти України. Так, за оцінками НБУ, робоча сила у в...