Зовсім погано в "угорському королівстві": На сусідню державу насунулось справжнє екологічне лихо (фото)

Плодородна Паннонія перетворюється на сухий степ. Лихо перевищує екологічну катастрофу 72-річної давнини.

Рівень води в Дунаї зараз рекордно низький. Фото: Мukachevo.net.

Рівень Дунаю в Будапешті досяг мінімуму за останній 71 рік. Через рекордно низький рівень води в Дунаї українські судна не можуть повернутися додому. У заяві управління водного господарства Угорщини йдеться, що з серпня в країні триває посуха, і з цієї причини рівень річки знизився в Будапешті до 43-44 см, передають Патріоти України.

Через рекордно низький рівень води в Дунаї заборонений прохід вантажних судів по річці. Подібний рівень води в річці востаннє складав абсолютний мінімум 51 см 6 листопада 1946 р. Через посуху очікується, що рівень і надалі буде падати.

Габріелла Сіклош, прес-секретар управління водного господарства, розповіла, що рекордно низький рівень Дунаю спостерігається на різних ділянках уздовж річки, в тому числі в Пакші, Адоні і Домборі. У зв'язку з цим було зупинено рух вантажних барж, а також круїзних суден. Чимало турфірм змушені скасувати круїзи по Дунаю.

Круїзні теплоходи Українського Дунайського пароплавства також не можуть поки повернутися додому. Наразі всі судна завершили свою навігацію-2018, але повернутися в рідний порт не можуть через низький рівень води на Дунаї.

За час навігації теплоходи Молдавія, Україна і Дніпро виконали по 24 рейсу, Волга - 25. Всього ними перевезено 14652 пасажири. На даний час вони стоять в порту Лінц. Частина екіпажів відправляється додому автобусами. На борту залишаться тільки експлуатаційники, які дочекаються покращення навігаційних умов і після цього призведуть суду в базовий порт.

Фахівці пов'язують обміління з дуже спекотним літом. Поліпшити становище можуть тільки рясні опади, які очікуються в листопаді. Нагадаємо, що найдовшою притокою Дунаю є річка Тиса. Її басейн є найбільшим суб-басейном басейну Дунаю і служить домівкою для 14 мільйонів людей, які проживають у п`яти країнах: Україні, Румунії, Словаччині, Угорщині та Сербії. Специфікою української частини басейну р. Тиса є те, що вона розташована виключно в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці - Закарпатської області.

Джерело: Mukachevo.net

Українським сім’ям обіцяють грошову допомогу у розмірі 27 тисяч грн: Хто може отримати і що треба знати

понеділок, 6 лютий 2023, 6:50

Громадяни України можуть отримати грошову допомогу від нового фонду Ukrainely, і прийом заявок уже розпочався. Максимальний розмір виплат одному отримувачу може скласти 27 тисяч гривень, однак у фонді можуть узгодити і меншу суму, йдеться на сайті прог...

"Тучні роки" однозначно позаду: Рішення верхівки РФ після санкцій Заходу ще більше посилили дефіцит доходів

неділя, 5 лютий 2023, 20:15

Нафтові санкції, що почали діяти 5 грудня, попри очікування скептиків, виявились ефективними. Росія нині продає нафту майже за собівартістю, а 5 лютого набирають чинності наступні обмеження - діятимуть дві стелі цін на російські нафтопродукти. Дизельне...