Британська компанія British Petroleum має намір обійти санкції проти Росії і почати буріння на доманікових ділянках з важковидобувними запасами нафти в Самарській області разом з "Роснефтью". Про це повідомляє Reuters, інформують Патріоти України.
Як пише агентство, BP має намір повторити досвід норвезької Statoil і скористатися прогалиною в санкціях проти Росії. Компанія розробляла ділянки в Самарській області спільно з "Роснефтью", довівши владі, що поклади там потрібно вважати вапняковими, а не сланцевими. Справа в тому, що санкції ЄС забороняють компаніям роботу на сланцевих родовищах, але там не згадується про вапнякові поклади.
До введення санкцій у 2014 році Statoil і "Роснефть" стверджували, що розроблятимуть сланцеві родовища. Після 2014 року на сайтах компаній інформацію про проект змінили, тепер там повідомлялося, що компанії займуться розробкою вапнякових покладів нафти.
Як писав "Коммерсант", оскаржуючи в суді санкції ЄС, "Роснефть" вимагала уточнити поняття "сланцевий поклад". У компанії вважали, що не будь-яка нафта може вважатися сланцевою, а тільки та, яка містить кероген. Суд ЄС не прийшов до єдиної думки з цього приводу. Опитані Reuters геологи, однак, нагадують, що незалежно від складу нафти, і ту і іншу добувають за допомогою гідравлічного розриву, а це прямо забороняється санкціями.
Зараз British Petroleum очікує схвалення влади Великобританії, щоб почати працювати в Росії.
Дозвіл на роботу в Росії в обхід санкцій у влади США просила і компанія ExxonMobil. Вона, зокрема, хотіла бурити свердловини в Чорному морі. Мінфін США, проте, не дав їй такого дозволу.
Пізніше влада США оштрафували ExxonMobil на $ 2 млн за угоди з "Роснефтью". Контракти з главою російської компанії Ігорем Сечіним уклали в травні 2014 роки після введення санкцій.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...