Британська компанія British Petroleum має намір обійти санкції проти Росії і почати буріння на доманікових ділянках з важковидобувними запасами нафти в Самарській області разом з "Роснефтью". Про це повідомляє Reuters, інформують Патріоти України.
Як пише агентство, BP має намір повторити досвід норвезької Statoil і скористатися прогалиною в санкціях проти Росії. Компанія розробляла ділянки в Самарській області спільно з "Роснефтью", довівши владі, що поклади там потрібно вважати вапняковими, а не сланцевими. Справа в тому, що санкції ЄС забороняють компаніям роботу на сланцевих родовищах, але там не згадується про вапнякові поклади.
До введення санкцій у 2014 році Statoil і "Роснефть" стверджували, що розроблятимуть сланцеві родовища. Після 2014 року на сайтах компаній інформацію про проект змінили, тепер там повідомлялося, що компанії займуться розробкою вапнякових покладів нафти.
Як писав "Коммерсант", оскаржуючи в суді санкції ЄС, "Роснефть" вимагала уточнити поняття "сланцевий поклад". У компанії вважали, що не будь-яка нафта може вважатися сланцевою, а тільки та, яка містить кероген. Суд ЄС не прийшов до єдиної думки з цього приводу. Опитані Reuters геологи, однак, нагадують, що незалежно від складу нафти, і ту і іншу добувають за допомогою гідравлічного розриву, а це прямо забороняється санкціями.
Зараз British Petroleum очікує схвалення влади Великобританії, щоб почати працювати в Росії.
Дозвіл на роботу в Росії в обхід санкцій у влади США просила і компанія ExxonMobil. Вона, зокрема, хотіла бурити свердловини в Чорному морі. Мінфін США, проте, не дав їй такого дозволу.
Пізніше влада США оштрафували ExxonMobil на $ 2 млн за угоди з "Роснефтью". Контракти з главою російської компанії Ігорем Сечіним уклали в травні 2014 роки після введення санкцій.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...