Ахметов у люті: Суд Нідерландів підтвердив арешт акцій олігарха через борги перед Україною

У групі СКМ заявляють, що незгодні з судовим рішенням і подадуть апеляцію.

Рінат Ахметов. Фото:news.liga.net

Окружний суд Амстердаму залишив у дії судову заборону на розпорядження акціями деяких активів групи СКМ, яка належить українському бізнесменові Рінату Ахметову, в Нідерландах. Про це пише Інтерфакс, зазначають Патріоти України.

У СКМ заявляють, що незгодні з судовим рішенням і подадуть апеляцію. "Ми категорично не згодні з рішенням, яке виніс сьогодні суд в Амстердамі, і мають намір його оскаржити", - прокоментував директор з міжнародних відносин та зв'язків з інвесторами CКM Джок Мендози-Вілсон.

Група також нагадала, що голландський суд наклав арешт на акції ряду компаній групи СКМ, розташованих на території Нідерландів, як захід забезпечення в рамках суперечки з Raga Establishment на $760 млн про виконання договору купівлі-продажу Укртелекому, укладеного в 2013 році.

Відзначається, що СКМ звинувачує Raga в невиконанні умов укладеного в 2011 році приватизаційного договору і намагається розірвати угоду про покупку, вимагаючи повернути їй передоплату $100 млн, тоді як Raga Establishment подала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) проти CКM з вимогою виплатити їй повну суму в розмірі $760 млн (і $60 млн відсотків) за актив, який може бути повернутий у державну власність, і отримала вердикт в свою користь.

Також повідомляється, сто СКМ подала апеляцію до Високого суду Лондона на рішення LCIA щодо спору з Raga, який розгляне її 23 квітня.

"Ми наполягаємо на тому, що підстави, за якими компанія Raga Establishment домоглася накладення арешту на акції... в Нідерландах, є збитковими та неправомірними, і тому арешт повинен бути негайно знятий", - підкреслив Дж.Мендоза-Вілсон.

У СКМ також зазначили, що поточна суперечка в Нідерландах не робить якого-небудь впливу на звичайну бізнес-діяльність активів групи СКМ, включаючи Метінвест і ДТЕК, в Нідерландах та інших юрисдикціях.

Слід нагадати, що 27 грудня Окружний суд Нікосії ухвалив заморозити активи бізнесмена Ріната Ахметова на суму $820 млн у справі Укртелекому в рамках позову компанії Raga Establishment.

Raga подала в суд на Ахметова та інших з вимогою повної оплати за продану складу телекомунікаційної групи Укртелеком. Raga в 2013 році продала Укртелеком Ахметову за $860 млн, але бізнесмен нібито вніс тільки $100 млн авансу і припинив платежі.

30 березня суд на Кіпрі розглянув апеляцію холдингу СКМ Ахметова на рішення про замороження активів.

Опоненти в судах звинувачують олігарха в тому, що з самого початку судових суперечок по Укртелекому з 2016 року холдинг СКМ переоформляв активи так, щоб вивести їх з-під під загрози конфіскації за борги. У той же час менеджери Ахметова заявляють про "звичайної реструктуризації" всередині холдингу.

Пізніше стало відомо, що після рішення про замороження активів Ахметова виявилося, що апартаменти на One Hyde Park в Лондоні, куплені ним за рекордні 136 млн фунтів стерлінгів, формально вже йому не належать.

Вражає ціль і вдень, і вночі: "Укроборонпром" презентував бойовий модуль "Дуплет" (фото, відео)

вівторок, 24 квітень 2018, 12:09

Зброярі обладнали комплекс удосконаленою системою вогню, яка дозволяє супроводжувати цілі в автоматичному режимі. ДП "Житомирський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує роботи над підвищенням ефективності бойового мод...

Хіти тижня. "Заспокоїли" окупанта: ЗСУ перекинули на Донбас нове озброєння

вівторок, 24 квітень 2018, 10:00

Українські військові розмістили перші антиснайперські комплекси поблизу селища Широкино і міста Авдіївка Донецької області. За його словами, як тільки противник дізнався, що в цих районах розміщується нове українське озброєння, інтенсивність снайперськ...