Авіасвіт-XXI: У Києві на авіасалоні представили найбільший модифікований безпілотник (фото)

Машина оснащена високоточними відеокамерами і тепловізорами. Це дозволяє їй виконувати розвідувальні завдання над окупованою територією з висоти 1,5-2 кілометри.

Фото:Факты

На XI міжнародному авіаційному салоні "Авіасвіт-XXI", що відкрився 9 жовтня в Києві, розробники представили нову модифікацію найбільшого безпілотника з тих, що використовуються на фронті PD-1AF (довжина майже один метр, вага 215 кілограмів). "Розробку першої версії безпілотного літака ми почали в кінці 2014 року - на кошти, зібрані відомим волонтерським фондом People's Projeсt ( «Народний проект»), - розповів технічний директор підприємства «Укрспецсистемс» Олександр Чендеков, зазначають Патріоти України.

- З 2016 поставляємо безпілотники на фронт. Постійно їх удосконалюємо. На цьогорічному міжнародному авіасалоні представляємо нову версію крилатої машини. Бачите, на крилах встановлені чотири невеликих мотора з гвинтами? Завдяки їм безпілотник злітає, як вертоліт - без розбігу. Але це не єдиний варіант старту, піднятися в повітря машина може і як будь-який інший літак, розбігшись по злітній смузі. Крім того, наш БПЛА можна відправити в політ за допомогою катапульти.

- Як довго він може перебувати в повітрі без посадки?

- До 10 годин. Це досить багато. Літаку під силу подолати на одному заправленні паливом (бензином) близько 400 кілометрів. Ось тільки віддалятися від оператора далі, ніж на 100 кілометрів не може - через обмежені дії системи управління.

Наша машина оснащена високоточними відеокамерами і тепловізорами. Це дозволяє їй виконувати розвідувальні завдання над окупованою територією з висоти 1,5-2 кілометри.

- Із землі її не видно?

- Так, помітити практично неможливо. Почути - теж. Однак були випадки, коли ворог підбивав наші безпілотники. Для цього він використовував зенітно-ракетні комплекси - зі стрілецької зброї потрапити в цей літак, мабуть, навіть снайперу не під силу. Основні версії причин того, що російські найманці виявили кілька наших літаючих розвідників - робота агентури ворога (зрадники могли відстежити запуск літака, повідомити про це за лінію фронту) і радіоперехоплення.

- З чого зроблений ваш літак?

- З легкого і дуже міцного композитного матеріалу - просоченої смолою склотканини.

- Ці безпілотники можуть нести на борту зброю?

- Теоретично так. Але зараз використовуються виключно в розвідувальних цілях. Вантажопідйомність літака невисока, тому зброя на нього встановлюється легка, високоточна.

Джерело: Факты

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...