Бо багатьом не зробили щеплення: Імунолог попереджає про ймовірність небезпечної епідемії по всій Україні

Закуплена за держпрограмою вакцина проте корі призначена особам до 18 років. Але водночас імунологи не мають можливості придбати вакцину для дорослих.
Федір Лапій. Фото: bzv.org.ua.

Найбільше зростання захворюваності на кір серед усіх регіонів України зафіксовано в Івано-Франківській та Одеській областях. Про це у коментарі виданню "ГОРДОН" розповів головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій, передають Патріоти України.

"В Україні зростання захворюваності на кір відбувається кожні п'ять–сім років. Якщо згадати минулий раз, то це було у 2011–2012 роках. Ми, власне, і чекали на цей стрибок до 2017 року. Крім цього, у нас дуже низький рівень вакцинації. Потрібно розуміти, що один із тисячі хворих на кір помирає. Ще один із хворих має ураження нервової системи. Цю хворобу дуже важко переносять. Кількість хворих зростає в десятки разів, і виникає необхідність у їх госпіталізації. На сьогодні зростання захворюваності фіксують у Івано-Франківській та Одеській областях. А ми розуміємо, куди влітку українці поїдуть відпочивати. Тобто існує ризик, що люди розвезуть вірус кору із двох областей по всій Україні", – зазначив імунолог.

За його словами, негативно на ситуації із захворюваністю на кір позначилася відносно холодна весна. "Я дуже сподівався, що з настанням тепла захворюваність піде на спад. Але, на жаль, у нас була дуже холодна весна. Через це дуже багато хворих було у тій же Одесі. Наприклад, протягом попередніх років підвищення захворюваності на кір було на рівні 40–60 тисяч осіб. Відповідно, 40–60 осіб померли від цієї недуги. Кір – це дика хвороба. Цивілізовані країни мають ефективні способи профілактики і вакцинацію. Але кір від нас нікуди не піде, і пік захворюваності в Україні, найімовірніше, буде наприкінці 2017-го – на початку 2018 року. Треба зазначити, що у нас не зроблено щеплення багатьом дорослим людям", – підкреслив Лапій.

Він акцентував увагу на відсутності вакцини від кору для дорослих. "Передусім про людей повинні думати політики. Як гуманітарну допомогу Україна отримала вакцину, яку планували використовувати у 2008 році для громадян від 16-ти до 29 років. І якби тоді ці щеплення були зроблені, то зараз ми мали б серйозний прошарок населення, захищений від кору. Політики на цьому спекулювали і заробляли рейтинги на цій темі. Нехай це залишиться на їхній совісті. Закуплена за держпрограмою вакцина призначена особам до 18 років. Але водночас ми не маємо можливості придбати вакцину для дорослих. Це непростий продукт, його не можна взяти і швидко купити. Тобто це серйозне питання", – заявив імунолог.

На його думку, держава мала можливість запобігти зростанню захворюваності на кір серед населення. "Називати це епідемією некоректно. Ми зіткнулися з підвищенням захворюваності. Говорити, що це нормальний процес через те, що він відбувається з певною періодичністю, теж не можна. Зростанню захворюваності можна було запобігти. У цивілізованих країнах із цією проблемою справляються. У нас же єдина можливість якось убезпечити дорослих – прищеплювати дітей. Адже, як правило, саме діти є джерелом зараження дорослих. Ми знаємо, що багатьох наших дітей не було щеплено. І на жаль, ми можемо констатувати, що вони будуть хворіти", – резюмував Лапій.

22 травня у Міністерстві охорони здоров'я України повідомили про істотне зростання захворюваності на кір у країні. Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, а також кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкірних покривів і загальна інтоксикація.

У 2011 році, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у світі від кору померло 158 тисяч осіб, більшість із них – діти у віці до п'яти років. У листопаді 2016 року ВООЗ попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...