Боялися, що вона виграє "золото": У Росії намагалися підставити з допінгом біатлоністку збірної України

Росіяни хотіла перемоги за будь-яку ціну.

Віта Семеренко. Фото: Факти - ICTV.

Колишній заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорний вимагав підмінити допінг-пробу Віти Семеренко, щоб підставити біатлоністку збірної України. Шокуючі подробиці резонансного скандалу повідомив екс-глава Московської антидопінгової лабораторії і інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорій Родченков, передають Патріоти України.

"Так, Нагорний хотів виграти за будь-яку ціну. Коли ми змогли розкрити пляшки з непідготовленими зразками допінгу, він хотів це використовувати зовсім інакше. Я був в шоці. Він запитав мене, чи можемо ми зробити чистий допінг-тест позитивним. Це було абсолютно неприйнятно для мене", - заявив Родченков німецькому телеканалу ARD.

Інформатор WADA зазначив, що ніколи не перетворював нормальну допінг-пробу на позитивну. "В квітні 2013 року в нас була біатлонна гонка в Москві. Нагорний віддав наказ російському антидопінговому агентству (РУСАДА) взяти зразки Віти Семеренко. Незалежно від того, де вона була. Він знав номер, номерний код своїх пробних пляшок і запитав мене, чи можемо ми це зробити. Чи можемо ми відкрити пляшки із зразками і замінити вміст допінг сечею. Я був абсолютно приголомшений. До тих пір я перетворив сотні або, можливо, тисячі позитивних зразків допінгу в негативні, але ніколи не навпаки. Ви можете собі це уявити? За 20 років ніхто ніколи не просив мене робити негативні допінг-проби позитивними, але Нагорний хотів цього", - сказав Родченков.

Він зазначив, що відмовився підставляти Семеренко, оскільки обман міг дуже швидко спливти назовні. "Звичайно, я сказав йому, що вона топ-спортсмен, і ми не можемо просто маніпулювати її сечею. Уявіть собі, що у нас є позитивний результат в Москві, але через два дні її перевірять міжнародні допінг-контролери. І якщо її проба чиста - як ви поясните, що в Москві позитивний допінг, а через два дні спортсмен чистий? З такою дією ми могли б підірвати весь сочинський проект. Я переконав Нагорного, що це буде небезпечна ідея і неправильний шлях. Нарешті, він погодився зі мною. Але він очікував і побоювався, що українка в Сочі виграє "золото", а Росія посяде друге місце. Це було в жовтні 2012-го, коли ми обговорили план медалей на Сочі-2014", - резюмував Родченков.

Через відведення військ Україна може втратити Щастя, Сєвєродонецьк та Маріуполь

понеділок, 30 вересень 2019, 0:17

Фактично одностороннє відведення військ ООС є неправильним рішенням ще й тому, що свого часу облдержадміністрації виділили чималі кошти на спорудження 2 і 3 ліній оборони уздовж лінії розмежування, які тепер Україна може залишити у разі відведення, і які

"Окупанти готуються до активації бойових дій", - Снєгирьов

середа, 18 вересень 2019, 14:15

Примітно, що на тлі загострення військового протистояння очільник МЗС Вадим Пристайко в інтерв'ю німецькому виданню "Die Welt" заявив, що "врешті-решт, частотність бомбардувань значно впала, і кількість загиблих відповідно зменшилася". Російсько-окупац...