Боялися, що вона виграє "золото": У Росії намагалися підставити з допінгом біатлоністку збірної України

Росіяни хотіла перемоги за будь-яку ціну.

Віта Семеренко. Фото: Факти - ICTV.

Колишній заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорний вимагав підмінити допінг-пробу Віти Семеренко, щоб підставити біатлоністку збірної України. Шокуючі подробиці резонансного скандалу повідомив екс-глава Московської антидопінгової лабораторії і інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорій Родченков, передають Патріоти України.

"Так, Нагорний хотів виграти за будь-яку ціну. Коли ми змогли розкрити пляшки з непідготовленими зразками допінгу, він хотів це використовувати зовсім інакше. Я був в шоці. Він запитав мене, чи можемо ми зробити чистий допінг-тест позитивним. Це було абсолютно неприйнятно для мене", - заявив Родченков німецькому телеканалу ARD.

Інформатор WADA зазначив, що ніколи не перетворював нормальну допінг-пробу на позитивну. "В квітні 2013 року в нас була біатлонна гонка в Москві. Нагорний віддав наказ російському антидопінговому агентству (РУСАДА) взяти зразки Віти Семеренко. Незалежно від того, де вона була. Він знав номер, номерний код своїх пробних пляшок і запитав мене, чи можемо ми це зробити. Чи можемо ми відкрити пляшки із зразками і замінити вміст допінг сечею. Я був абсолютно приголомшений. До тих пір я перетворив сотні або, можливо, тисячі позитивних зразків допінгу в негативні, але ніколи не навпаки. Ви можете собі це уявити? За 20 років ніхто ніколи не просив мене робити негативні допінг-проби позитивними, але Нагорний хотів цього", - сказав Родченков.

Він зазначив, що відмовився підставляти Семеренко, оскільки обман міг дуже швидко спливти назовні. "Звичайно, я сказав йому, що вона топ-спортсмен, і ми не можемо просто маніпулювати її сечею. Уявіть собі, що у нас є позитивний результат в Москві, але через два дні її перевірять міжнародні допінг-контролери. І якщо її проба чиста - як ви поясните, що в Москві позитивний допінг, а через два дні спортсмен чистий? З такою дією ми могли б підірвати весь сочинський проект. Я переконав Нагорного, що це буде небезпечна ідея і неправильний шлях. Нарешті, він погодився зі мною. Але він очікував і побоювався, що українка в Сочі виграє "золото", а Росія посяде друге місце. Це було в жовтні 2012-го, коли ми обговорили план медалей на Сочі-2014", - резюмував Родченков.

Хіти тижня. Попадання одне на мільйон: Захисники України точним ударом знищили групу "гібридів" Путіна, що втікали (відео 16+)

понеділок, 15 липень 2019, 21:30

Ворога схоже накрили зі штатного армійського міномету. Оскільки це не снайперська зброя, так влучити, навіть з коригуванням безпілотником по мішені, що рухається, справа дуже непроста. Українські військові точним ударом знищили групу російських найманц...

Відновлення Сєвєродонецького аеропорту, або "Старі" корупційні схеми нової команди Зеленського

понеділок, 15 липень 2019, 11:23

Виділення в умовах війни і економічної кризи мільярдів бюджетних коштів на роботи щодо відновлення аеропорту, який знаходиться поблизу від лінії зіткнення- це злочин. Глава Луганської військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький заявив, що пр...