Російські силові структури не обмежуються набором солдатів, студентів і програмістів в кібервійська. Як з’ясував спецкор «Медузи» Данило Туровський, в Московському кадетському музичному корпусі існує гурток «Юные программисты ФСБ России», створений ветераном бойових дій, який проголошує своєю метою підготовку IT-фахівців для силових структур. Співробітники Федеральної служби безпеки регулярно спілкуються з учасниками гуртка і читають їм лекції, передають Патріоти України.
У листопаді 2016 року видання розповідало, як влаштовані російські кібервійська і спеціальні «наукові роти», які повинні стати їх основою. Ці роти з’явилися після того, як міністр оборони Сєргєй Шойгу порівняв кібератаки зі зброєю масового ураження і закликав почати «велике полювання» на молодих програмістів в технічних вузах.
Молодих програмістів для служби в кібервійськах, можливо, починають готувати ще в школах. У Московському кадетському музичному корпусі (школа № 1770) недалеко від «Коломенської» з 2015 року працює проект «Юные программисты ФСБ России» – гурток, в якому займаються школярі 9-11-х класів.
Змагання, в яких брали участь «Юные программисты ФСБ России», проводилися за підтримки Центру спеціальних розробок Міноборони, куди, за словами співрозмовників «Медузи», найчастіше звуть на роботу фахівців з інформаційної безпеки. Міноборони створив ЦСР в 2014 року, співробітники до нього шуклося серед випускників технічних вузів, у вакансіях вказувалося, що найбільше в ЦСРЕ Міноборони потрібні співробітники для аналізу експлойтів (програми для проведення комп’ютерних атак) і «реверс-інжиніринг» (дослідження механізмів роботи програм і пристроїв для їх подальшого відтворення). Співрозмовник «Медузи», якого звали на роботу в ЦСР, розповів, що умовити піти працювати в спецслужби вдається небагатьох хакерів і фахівців з комерційних компаній, тому що вони часто не хочуть, щоб їм обмежували виїзд за кордон.
В кінці січня 2016 рік «Юным программистам ФСБ России» прочитав лекцію сучасні війни співробітник ФСБ Олег Кржижановскій. «Війна вже йде! – заявив він відразу. – Як мінімум на двох фронтах, тому що на Україні і в Сирії беруть участь наші військовослужбовці». Після цього розповів школярам, що «якщо ізолювати 30 наймогутніших євреїв, то війни припиняться», а більшістю процесів в світі керують корпорації на кшталт General Motors, Shell, Coca-Cola, McDonald’s.
«Що взагалі таке війна? У нас спрацьовує стереотип: танки, піхота, штикова атака, окопи. Але війни суцільного фронту більше не буде. Зараз в оборот входить термін «гібридна війна». Це що – як ви думаєте? »- запитав Кржижановскій. «Це кібернетична війна за допомогою інтернету. Можна зламувати сайти іншої держави, дивитися інформацію звідти, використовувати її проти них», – сказав один з «юних програмістів». «Правильно!» – сказав викладач. «Ще – коли підміняють ідеї за допомогою ЗМІ, – запропонував інший школяр. – Або коли за допомогою мітингів, які влаштовують шпигуни, підводити народ, щоб він скинув свій уряд». «Правильно, додамо сюди ще теракти як засіб розхитування суспільства, – сказав Кржижановскій. – Також є ціла методичка з ненасильницького опору».
Розповідати про свою роботу Єпіфанцев відмовився. «Я не хочу з вами розмовляти, – сказав він. – У вас така специфіка видання … «Медуза» – це «Медуза».
Єпіфанцеву 37 років, він закінчив Московський державний обласний гуманітарний інститут (МГОПУ) за фахом «інформатика». До Московського музичного кадетського корпусу він працював заступником директора спеціального інтернату в Ногінську і керував військово-патріотичним клубом «Факел», за роботу в якому отримував подяку від Голіцинського прикордонного інституту ФСБ. На сайті департаменту освіти Москви вказано, що Єпіфанцев – ветеран бойових дій, у нього є медаль «25 років виведення радянських військ з Афганістану» і знак «95 років оперативно-пошуковому управлінню ФСБ Росії».
Журналісти спробували зв’язатися з десятьма «юними програмістами». Більшість з них побачили повідомлення, але не стали відповідати. Один з учнів спочатку погодився на інтерв’ю, але потім також перестав відповідати на повідомлення. Після того як кореспондент «Медузи» почав зв’язуватися зі школярами, Єпіфанцев написав ще одне повідомлення: «Ви всім підряд буде нав’язувати своє інтерв’ю? На якій підставі ви питаєте дітей? Я прошу залишити нас у спокої».
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...