Битва за майбутнє: Оприлюднена соціологія підтримки країнами ЄС приєднання України до євроспільноти

Найбільшу підтримку ідея вступу України в ЄС отримала в Литві та Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу - в Нідерландах (27%).
Найбільше хочуть бачити Україну в ЄС Литва та Польща. Ілюстрація: 24 канал.

Вступ України до ЄС підтримують 48% громадян найбільших країн Євросоюзу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією KANTAR PUBLIC на замовлення Ялтинської Європейської Стратегії та оприлюдненого на сайті форуму, передають Патріоти України.

У ході дослідження було опитано громадян семи країн Євросоюзу - Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великої Британії, Польщі та Нідерландів - за репрезентативною для кожної з країн соціологічною вибіркою (понад 1000 осіб на країну). Втім, варто визнати – під час аналогічного опитування, що проводилося 12 років тому, членство України у ЄС підтримували 55% опитаних європейців.

Сьогодні найбільшу підтримку ідея вступу України в ЄС отримала в Литві та Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу - в Нідерландах (27%). Приєднання України до ЄС у Франції, Німеччині та Великій Британії підтримали менш ніж половина опитаних.

Ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами. Третина опитаних вважає, що ЄС на цьому етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі.

40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи. А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні.

Навіщо в ліфтах встановлюють дзеркала? Причини можуть здивувати

субота, 28 червень 2025, 10:09

Підійти до дзеркала в ліфті — рефлекс багатьох із нас, але мало хто замислюється, що це не просто декоративний елемент. Насправді дизайнери ліфтів навмисно вбудовують дзеркала, аби підвищити безпеку, комфорт і навіть психологічний стан пасажирів, перед...

Дистанціювалися від війни...

середа, 28 травень 2025, 8:21

На сесії Парламентської асамблеї НАТО мав бути Петро Порошенко – як учасник делегації.Але офіс Зеленського з підручними з керівництва ВР вирішили його не пустити. От просто тому, що так вирішили.Тепер члени делегації – «слуги» скаржаться, що засідання ...