Згідно з дослідженням ВООЗ, протягом 2012 року в Україні від забруднення повітря пішло з життя 54 507 осіб. Статистика показує 120 померлих на 100 000 населення. Про це йдеться на сайті The Gurdian, передають Патріоти України з посиланням на Українську правду.Життя.
Забруднення повітря в Україні спричинює у 4 рази більше смертей, ніж у 5 "найчистіших країнах" світу (Ісландія, Фінляндія, Ліберія, Канада,Вануату) разом узятих.
У п’ятірку рейтингу за кількістю смертей потрапили Болгарія, Білорусь, Росія, а також Боснія і Герцеговина.
Високу смертність від забруднення повітря у пострадянських країнах науковці пов’язують із залишеною у спадок від СРСР промисловістю.
Найбільше забруднення спричинюють автомобілі, вугільна промисловість, спалювання відходів.
Спільно з ВООЗ над дослідженням працювали 16 вчених з 8 міжнародних організацій. Вони зібрали дані із понад трьох тисяч місцевостей, завдяки відстежуванню моніторів забруднення, встановлених на землі, моделювання та показники супутників.
Раніше ВООЗ також повідомляла, що 92% жителів Землі дихають забрудненим повітрям.
За даними організації, кожна дев'ята смерть у світі пов'язана із забрудненням повітря, в тому числі всередині приміщень. Ця проблема не менш небезпечна, попереджають у ВООЗ, особливо в бідних країнах, де для приготування їжі досі використовують вугілля.
Інформації, оприлюдненої організацією достатньо, щоб "усі дуже занепокоїлися", заявила Марія Нейра, директор Департаменту ВООЗ з громадської охорони здоров'я і довкілля.
"Це надзвичайна ситуація в охороні здоров'я", – підкреслила Нейра.
Експерти організації застерігають, що проблема гостріше стоїть в містах, проте повітря в сільській місцевості брудніше, ніж багато хто думає.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...