Генсек НАТО заявив, що Росія і Білорусь не виконали зобов'язань щодо прозорості військових навчань

Йєнс Столтенберґ зазначив, що Росія використовує "лазівки", аби звести до мінімуму кількість співробітників НАТО, яким дозволено спостерігати за навчаннями.
Йєнс Столтенберг. Фото: Рейтерс.

Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберґ заявив, що Росія і Білорусь не виконали свої міжнародні зобов'язання щодо абсолютної прозорості спільних військових навчань "Захід-2017", запланованих на вересень у Білорусі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

У Варшаві Столтенберґ зазначив, що Росія використовує "лазівки", аби звести до мінімуму кількість співробітників НАТО, яким дозволено спостерігати за навчаннями. Відповідно до правил Організації з безпеки і співпраці в Європі, відомих як Віденський документ, держави, які проводять маневри за участі понад 13 тисяч військовослужбовців, повинні заздалегідь повідомляти інші країни і бути відкритими для спостерігачів.

"Ми закликаємо Росію повністю виконати цей документ, але також не використовувати лазівки, такі як нескладні вправи, як і багато інших команд, що є насправді одними навчаннями", - сказав він. Росія, у свою чергу, відкинула побоювання з приводу навчань.

Білорусь раніше заявила, що запросила спостерігачів з семи країн на навчання, які проходитимуть з 14 до 20 вересня. Столтенберґ сказав, що НАТО направить туди двох експертів, додавши, що цього недостатньо.

НАТО регулярно запрошує Росію на свої навчання з метою зміцнення довіри, сказав Столтенберґ, але "Росія ніколи з моменту закінчення Холодної війни не запросила жодного союзника НАТО спостерігати за будь-якими зі своїх навчань".

Про будівництво двох баз ВМС, або Що заважає налагодити ефективну співпрацю України з країнами НАТО

четвер, 22 жовтень 2020, 9:55

Важливо розглядати розбудову військово-морського флоту України виключно в аспекті забезпечення вільного судноплавства одночасно Чорного й Азовського морів. І подавати це в аспекті деокупації незаконно анексованого Криму.

"Зміна форматів переговорів і "вільні економічні зони" не допоможуть реінтегрувати ОРДЛО", - Снєгирьов

середа, 21 жовтень 2020, 16:20

На мою думку , такі заяви Олексія Рєзнікова свідчать про те, що представники міністерства з питань реінтеграції окупованих територій, не мають ані "дорожньої карти", ані загального уявлення про механізми завершення війни та повернення тимчасово окупованих