Журналісти опублікували текст проекту Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" (так званий законопроект про реінтеграцію Донбасу). Текст законопроекту публікує Громадське ТБ, зазначають Патріоти України.
Законопроект до другого читання "виріс" з 15 до 25 сторінок. Перш за все, за рахунок перерахування законів України та міжнародних документів, в яких зафіксована агресія Росії на Донбасі.
Власне, за твердженням Олександра Турчинова — секретаря РНБО й ідеолога його ухвалення — головною метою закону є визнання на законодавчому рівні Росії країною-агресором і затвердження стратегії деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей.
Датою початку російської агресії позначено 20 лютого 2014 року, а також в черговий раз зафіксовано, що РФ окупувала не тільки частину Донбасу, а Крим і місто Севастополь. На даному пункті в законопроекті про реінтеграції Донбасу наполягали представники Меджлісу кримсько-татарського народу, а також депутати з фракцій "Самопоміч" і "Батьківщина".
У статті 7 законопроекту з'явився пункт про те, що відповідно до Женевської конвенції Росія як країна-агресор зобов'язана забезпечити захист прав цивільного населення та створити необхідні умови для його життєдіяльності".
Замість антитерористичної операції депутати пропонують проводити на Донбасі "заходи щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації". Раніше в законопроекті фігурувало інше визначення — "заходи щодо відновлення територіальної цілісності України".
Також передбачається, що військові, правоохоронці та військово-цивільні адміністрації на Донбасі будуть підпорядковані вже не об'єднаному оперативному штабу, як пропонувалося в першій редакції законопроекту, а командувачу, який буде призначатися президентом за поданням глави Генштабу. Також зазначається, що не допускається втручання в його роботу будь-яких осіб, незалежно від їх посад.
Якщо в першій редакції законопроекту оперативний штаб, зокрема, повинен був вирішувати і те, які товари можна переміщувати через лінію зіткнення, тепер це питання пропонується передати до компетенції Кабміну.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...