П'ятеро товаришів по службі підтвердили на поліграфі, що бачили смерть підполковника Нацгвардії Олександра Бойка. Про це заявив генерал-майор, заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом Ярослав Сподар у інтерв'ю "Українські новини", передають Патріоти України.
"Станом на 10 серпня отримали інформацію з АТО, що спецгрупа ЗСУ, яка працювала в тому районі, знайшла його тіло. Було знайдено в його речах особисте посвідчення", – зазначив він.
Повідомляється, що СБУ порушило кримінальну справу за ст. 258 (тероризм) Кримінального кодексу, а пізніше і прокуратура відкрила справу, але за іншою статтею - "перевищення влади або службових повноважень". "На сьогодні у нас проведено службове розслідування, п'ять осіб, які з Бойком були в групі, пройшли вперше в історії Національної гвардії поліграф. Це вже говорить про те, що вони мають намір давати об'єктивну інформацію", – розповів Сподар.
Він додає, що в їхніх вчинках немає яких-небудь порушень, "в тих умовах, які склалися, вони діяли правильно, хоча й могли бути, звичайно, якісь нюанси". "Всі вони дали свідчення, що бачили загибель підполковника Бойка. А пізніше з'явилася інформація, що він нібито в полоні у бойовиків", – підкреслив Сподар.
Нагадаємо, що 3 червня 2017року вранці група з 5 чоловік вирушила на виконання бойового завдання, однак потрапила під обстріл і понесла одну бойову втрату: командир був важко поранений, а волонтери звинуватили бійців-підлеглих у його смерті.
За непідтвердженими даними, довго вважали, що офіцер утримується одним з терористичних підрозділів ОРДЛО. Згодом, 12 серпня очільник департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко оприлюднив інформацію, що після довгих пошуків тіло вбитого 3 червня у бою під Попасною полковника спецназу Нацгвардії Олександра Бойка доправлено у Сіверськодонецьк.
Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.
Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...