Хіти тижня. Поради з енергоефективності: Як поліпшити старі радіатори у квартирі

Погані батареї в будинку не тільки не забезпечать будинок теплом, але й збільшать витрати сім'ї на опалення.

Як підвищити енергоефективність радіаторів і коли краще провести їх заміну розповів інженер Олексій Лепешко, передають Патріоти України з посиланням на News Анголенко.

Багатоповерхові будинки в Україні, побудовані в більшості своїй більше 50 років тому, давно потребують капітальних ремонтів та термомодернізації. Чавунні батареї опалення в квартирах – не виняток. І, незважаючи на стійкість до корозії, вони рано чи пізно виходять з ладу. Крім того, енергоефективність чавунних радіаторів дуже низька.

Заміну батарей можна провести в неопалювальний період, так як воду зі стояків буде злити набагато простіше. Але, щоб перевірити якість монтажу і рівень нагрівання радіатора, потрібно дочекатися похолодання.

Перед демонтажем старих батарей потрібно звернутися у керуючу компанію, що обслуговує ваш будинок. Подати заявку на злив стояка опалення можна у телефонному режимі або в центрі обслуговування клієнтів. Всі роботи бажано проводити в міжопалювальний сезон. При відсутності дозвільних документів на злив стояка роботи будуть вважатися незаконними.

Якщо батареї гріють недостатньо, а стояк гарячий, швидше за все в системі утворилася повітряна пробка, що перешкоджає циркуляції води. У таких випадках експерти рекомендують регулярно стравляти повітря з системи, не чекаючи появи проблем.

Також сучасні батареї можна обладнати автоматичними повітрявідводчиками. Якщо їх немає, для спуску повітря з батареї потрібно буде відкрутити кришку на радіаторі. Щоб уникнути затоплення, бажано запросити для виконання цієї процедури спеціаліста.

Батареї можуть бути холодними і при неправильному підключенні до системи, і при порушеннях циркуляції води. Якщо немає можливості переварити систему, вирішити проблему поганої циркуляції води допоможе подовжувач протоки.

Про будівництво двох баз ВМС, або Що заважає налагодити ефективну співпрацю України з країнами НАТО

четвер, 22 жовтень 2020, 9:55

Важливо розглядати розбудову військово-морського флоту України виключно в аспекті забезпечення вільного судноплавства одночасно Чорного й Азовського морів. І подавати це в аспекті деокупації незаконно анексованого Криму.

"Зміна форматів переговорів і "вільні економічні зони" не допоможуть реінтегрувати ОРДЛО", - Снєгирьов

середа, 21 жовтень 2020, 16:20

На мою думку , такі заяви Олексія Рєзнікова свідчать про те, що представники міністерства з питань реінтеграції окупованих територій, не мають ані "дорожньої карти", ані загального уявлення про механізми завершення війни та повернення тимчасово окупованих