Хіти тижня. "Секретні файли": Що так ретельно приховували від людей у СРСР

Ще якихось 30 років тому люди були змушені задовольнятися даними, отриманими з газет після ретельної фільтрації інформації перед виходом до друку.

У Радянському Союзі вміли зберігати таємниці. Сьогодні ж в разі будь-якого події інформація про нього моментально розлітається по всьому світу. Але тоді було зовсім не так, кожне страшна подія ховали за сімома замками. Ще якихось 30 років тому люди були змушені задовольнятися даними, отриманими з газет після ретельної фільтрації інформації перед виходом до друку. Подробиці багатьох катастроф і зовсім трималися під суворою таємницею, і тільки відносно недавно більшість з секретних депеш і переговорів стали публічними, передають Патріоти України.

М'ясорубка на ескалаторі

17 лютого 1982 року один з ескалаторів в московському метро дав збій. Час пик, людей тьма, а сходи мчить вниз зі зростаючою швидкістю. Гальма, в тому числі і аварійний, не спрацювали. Загинуло 8 людей, не менше 50 опинилися в лікарні. Ну а ввечері в газеті з'явилася лише замітка про незначній поломці, без імен і кількості жертв.

Літак врізався в будинок

Володимир Сєрков викрав літак Ан-2, збираючись поквитатися з дружиною. Він підняв літак в небо і направив на п'ятиповерхівку, де жила дівчина з батьками і маленькою дитиною. Але вдома нікого не виявилося: літак протаранив третій поверх, пілот загинув на місці. Пожежа, що почалася коштував життя ще п'ятьом. Інцидент стався в 1976 році, але ФСБ розсекретило архіви тільки 2000-го.

Вибух на Байконурі

Вибух балістичної ракети Р-16 на Байконурі став наслідком зайвого поспіху. Ракету перед запуском навіть не встигли перевірити, на дворі стояла холодна війна і Радянському Союзу було потрібно якнайшвидше продемонструвати американцям свою міць. У бурхливому пожежі заживо згоріло приблизно 120 чоловік. Трагедія була засекречена до 1991 року.

Тиснява на матчі

Матч московського «Спартака» і голландського «Хаарлема» зібрав на Лужниках величезні натовпи вболівальників. Ще б пак, для 1982 року цей було великою подією. В кінці першого тайму «Спартак» вів з рахунком 1: 0 і вболівальники, не чекаючи особливих сюрпризів, потягнулися до єдиних відкритих воріт. І тут футболіст московської команди забив ще один гол - вболівальники спробували повернутися на трибуни, почалася тиснява. У плутанині загинуло 70 осіб. «Вечірня Москва» скромно скоротила кількість загиблих до «кількох постраждалих», ну а правда з'ясувалася значно пізніше.

Страшна смерть космонавта

Першою людиною в космосі міг стати не Юрій Гагарін, а набагато більш перспективний курсант, Валентин Бондаренко. Але одна з тренувань в сурдобарокамері закінчилася жахливою трагедією: хлопець впустив спиртову серветку на розпечену спіраль в камері, почалася пожежа. Низький тиск не давало відкрити двері цілих півгодини і весь цей час навколишні в паніці спостерігали, як 24-річний курсант згорає заживо. Інформація про трагедію Бондаренко з'явилася тільки в 1986 році.

Опублікував: Олег Устименко

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...